Dragićev Miami visoko izgubil proti najslabši ekipi NBA

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubila proti moštvu Detroit Pistons s 100:120. Ljubljančan Goran Dragič za domače ni začel v prvi peterki, v 31 minutah je zbral 12 točk, 10 podaj in tri skoke, pa tudi pet izgubljenih žog. Ob 21. uri bo nocoj igral še Luka Dončić z Dallas Mavericks proti ekipi Chicago Bulls.

Miami, finalist minule sezone NBA, je izgubil tretjič v nizu in to proti ekipi, ki je v njegovo dvorano prišla z najslabšim izkupičkom v dosedanjem poteku sezone, odšla pa s tretjo zmago sezone, po kateri pa je še vedno na zadnjem mestu lige.

Do nje se je dokopala po izjemni tretji četrtini, ki jo je dobila z 38:19, kar je bil najboljši del katerekoli tekme Detroita v skoraj dveh letih. Miami, prvak vzhodnega dela lige v prejšnji sezoni ima sedem porazov in le štiri zmage, bo povratni dvoboj z Detroitom igral v ponedeljek ob 21. uri po slovenskem času.

Za goste sta bila najbolj uspešna v napadu Jerami Grant (24 točk) in rezervist Derrick Rose (23), ki je v igro vstopil s klopi. Pri domačih je Bam Adebayo vpisal 28 točk, 22 Duncan Robinson, 16 KZ Okpala, četrti strelec moštva pa je bil že Dragić, zadnji s dvomestnim številom točk.

“Nismo igrali tako kot bi morala ekipa, kot je Miami. Počutim se, kot da sem pustil na cedilu ne le soigralce, ampak tudi vse preostalo osebje ekipe ter razočaral navijače,” je bil po tekmi potolčen Adebayo, ki pa tako kot trener Heat Erik Spoelstra ni iskal izgovorov, da je bilo moštvo oslabljeno, čeprav se je na parket po premoru zaradi karanten vrnila šesterica vključno z Dragićem, Adebayom in Okpalo.

A za Miami še vedno niso mogli igrati Jimmy Butler in Avery Bradley zaradi koronavirusnih ukrepov ter zaradi poškodb Tyler Herro in Meyers Leonard.

Do osme zmage v sezoni je prišla ekipa Brooklyn Nets, ki je odpravila Orlando Magic s 122:115. Kevin Durant je bil z 42 točkami prvi strelec dvoboja, 31-letni zvezdnik James Harden pa je na svoji prvi tekmi za Brooklyn dosegel trojni dvojček z 32 točkami, 14 podajami in 12 skoki. Nets bodo morali še malo počakati, da bo skupaj zaigrala velika trojica Harden, Durant in Kyrie Irving, saj slednjega tokrat zaradi osebnih razlogov ni bilo v moštvu, a sta Harden in Durant že v tem večeru pokazala, kaj si lahko njuna ekipa obeta.

Harden, nekdanji igralec Houstna, je postal sedmi igralec v zgodovini NBA, ki je trojni dvojček zabeležil na svoji prvi tekmi za novo ekipo in je obenem prvi nasploh, ki mu je to uspelo s 30 ali več točkami. Črnogorec Nikola Vučević je bil s 34 točkami in desetimi skoki ponovno prvi mož Orlanda, ki pa je izgubil petič v nizu.

DeMar DeRozan je s 24 točkami vodil San Antonio Spurs do zmage nad zdaj že nekdanjo ekipo Hardna, Rockets s 103:91, igralci Toronto Raptors pa so ugnali Charlotte Hornets s 116:113. Norman Powell je za zmagovalce dosegel 24 točk, Chris Boucher, Kyle Lowry in Fred Van Fleet pa so nanizali osem zadetih prostih metov v zadnjih dveh minutah.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti