Hrovatova druga po prvi vožnji, za Shiffrinovo zaostaja deset stotink

Meta Hrovat je odlično nastopila v prvi vožnji veleslaloma v Lenzerheideju v Švici. V cilju je za zgolj deset stotink sekunde zaostala za vodilno Američanko Mikaelo Shiffrin. Hrovatova si drugi čas prve vožnje deli z Italijanko Marto Bassino, ki si je že pred finalom sezone svetovnega pokala zagotovila veleslalomski mali kristalni globus.

Hrovatovi ležijo zahtevne postavitve in dobro utrjene podlage. V tej sezoni je bila že na stopničkah s tretjim mestom na domačem drugem veleslalomu za Zlato lisico v Kranjski Gori.

Hrovatova je bila zelo hitra. Novozelandka Alice Robinson na četrtem mestu zaostaja že 77 stotink sekunde.

V najboljši veleslalomski petindvajseterici, ki ima pravico do nastopa na finalnem veleslalomu, je tudi Ana Bucik, ki pa je prvo vožnjo končala že pred ciljem. Bucikova, ki je nastopila že v soboto na slalomu, tega je končala na 16. mestu brez osvojenih točk, je naredila napako nekaj vratc pred ciljem. Pri zavoju se ji je zgodil zdrs in pristala je v snegu na boku.

Veleslalomska svetovna prvakinja domačinka Lara Gut-Behrami je nastop končala že po prvem zavoju z odstopom.

Druga vožnja bo na sporedu ob 12. uri.

To je zadnja ženska tekma v sezoni 2020/21 svetovnega pokala alpskih smučark. Na startu prve vožnje je bilo sicer zgolj 19 tekmovalk. Po dveh odstopih se bo v finalu merilo 17 tekmovalk, prva petnajsterica pa si bo zagotovila zadnje točke za svetovni pokal v tej sezoni.

Po prvi vožnji deseta Slovakinja Petra Vlhova si je že v soboto na slalomu zagotovila veliki kristalni globus za zmago v seštevku zime.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti