Kranjec ostal brez stopničk

Žan Kranjec je po tretjem mestu v prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal v Kranjski Gori v drugo odpeljal slabše in na koncu osvojil 10. mesto. Zmagal je Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je bil po prvi vožnji peti. Drugo mesto sta si razdelila njegov rojak Lucas Braathen in Švicar Marco Odermatt, ki je tako že osvojil mali kristalni globus.

Kranjec je bil po prvi vožnji tretji in je za vodilnim Francozom Alexisom Pinturaultom zaostajal za 19 stotink sekunde, v drugi vožnji pa je potem izgubil sedem mest. V finalu se ni znašel niti Pinturault, ki je končal na 11. mestu.

Najboljša uvrstitev veleslalomskega olimpijskega podprvaka na domači vitranški strmini tako ostaja peto mesto izpred štirih let.

Olimpijski prvak Odermatt je še na šestem veleslalomu sezone končal na odru za zmagovalce in ima pred zadnjima dvema veleslaloma v seštevku discipline več kot 200 točk prednosti, tako da je že osvojil mali kristalni globus.

V nedeljo bo v Kranjski Gori še drugi veleslalom.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti