Lampičeva in Urevčeva drugi v kvalifikacijski skupini v Dresdnu

Prva slovenska ženska ekipa, ki sta jo sestavljali Anamarija Lampič in Eva Urevc, je v kvalifikacijah ekipnega sprinta za svetovni pokal v smučarskem teku v Dresdnu v drugi skupini zasedla drugo mesto. Z 0,38 sekunde prednosti je zmagala prva ameriška ekipa, ki sta jo sestavljali Jessie Diggins in Julia Kern.

Druga slovenska ženska zasedba, Anja Mandeljc in Klara Mali, je tako kot Lampičeva in Urevčeva tekla v drugi kvalifikacijski skupini med 14 ekipami. Bila je 36,9 sekunde za zmagovalkama na 11. mestu in se ni uvrstila v zaključne boje najboljše deseterice. Finalni nastop za tekačice z Lampičevo in Urevčevo se bo začel ob 12. uri, pol ure pozneje se bodo za zmago pomerili še tekači, kjer ne bo slovenske udeležbe.

V drugi skupini kvalifikacij tekačev sta bila Vili Črv in Miha Šimenc, ki sta sestavljala prvo slovensko ekipo, osma. Za Rusoma Aleksandrom Boljšunovom in Glebom Retivihom, sta zaostala 9,5 sekunde in bila skupno 18. med vsemi. Janez Lampič in Anže Gros sta bila v drugem slovenskem moštvu prav tako v drugi skupini zadnja, 18., z minuto in 9,66 sekunde zaostanka. Tudi skupno sta bila zadnja, 36.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti