Luka tokrat presenetil še samega sebe: Koga je po odočilnem metu iz zelo neugodnega položaja želel utišati Dončić?

Superzvezdnik Mavericks je po metu domačemu občinstvu pokazal univerzalni simbol, ko je prislonil kazalec na ustnice, kot da bi želel, da naj utihnejo ...

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je poskrbel za novo vrhunsko predstavo v severnoameriški ligi NBA. Ljubljančan je bil s 35 točkami in z 11 skoki znova najboljši strelec Dallas Mavericks, ki so na domačem parketu premagali Los Angeles Clippers s 103:101. Dallas se je z osmo zmago, ob petih porazih, zavihtel na peto mesto lestvice zahoda.

Dončić je zadel trojko 27 sekund pred koncem in povečal vodstvo Dallasa na 102:98. Triindvajsetletni slovenski reprezentant ostaja še naprej na vrhu lestvice strelcev v ligi NBA s povprečjem 34,4 točke na tekmo.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Pri gostih je bil najboljši Paul George s 23 točkami, Nicolas Batum je dodal 22 točk, Dorian Finney-Smith pa je pri Dallasu dosegel 21 točk.

Dončić je deloval nekoliko zmedeno, ko mu je uspel odločilni met iz zelo neugodnega položaja, s katerim je povišal vodstvo Dallasa na štiri točke v zaključnih trenutkih tekme, obenem pa pomagal Dallasu, da se je izognil porazu.

Superzvezdnik Mavericks je po metu domačemu občinstvu pokazal univerzalni simbol, ko je prislonil kazalec na ustnice, kot da bi želel, da naj utihnejo.

“Želel sem si slavje,” je dejal Dončić o zadnji od svojih točk. “Nisem želel utišati naših navijačev, zato ne vem, zakaj sem to naredil.” To je bila šele druga dosežena trojka na tekmi za Dončića, ki je zadel tudi vseh 11 prostih metov.

Dallas je na tekmi vodil tudi za 25 točk, ob polčasu je razlika v korist domačih znašala 22 točk (54:32), a so gosti ob koncu tretje četrtine znižali zaostanek na zgolj štiri točke (65:69), George pa je deset minut pred koncem zadel koš za izenačenje 70:70. Clippers so nato tudi povedli, a so Mavericks le iztržili novi dve točki. V zadnji četrtini sta ekipi kar sedemkrat izenačili izid, spremljati pa je bilo mogoče tudi šest menjav vodstva.

Reggie Bullock je s štirimi zadetimi trojkami v zadnji četrtini rešil strelski padec domačih, vključno z dvema zaporednima uspešnima metoma za tri, s čimer je manj kot dve minuti pred koncem Dallasu zagotovil vodstvo z 99:93.

V Portlandu domača zasedba Trail Blazers ni imela lahkega dela, da je premagala Spurs (117:110) in se utrdila na prvem mestu na zahodu. Velja izpostaviti tudi tekmo v Sacramentu, kjer so tamkajšnji Kings s kar 153:121 premagali Brooklyn Nets za četrto zaporedno zmago. V zgodovini franšize so več točk na tekmi pred tem dosegli 2. januarja 1993, ko so s 154:98 ugnali Philadelphio.

New Orleans Pelicans so premagali Memphis Grizzlies (113:102), kljub temu, da je Ja Morant za poraženo ekipo dosegel 36 točk. Košarkarji Utah Jazz so doma klonili proti New York Knicks (111:118). To je bil že tretji zaporedni poraz za Utah.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti