Nova epska predstava Dončića: Houstonu nasul neverjetnih 50 točk

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v pretekli noči drugič v karieri dosegel vsaj 50 točk na tekmi severnoameriške lige NBA. Na gostovanju v Houstonu jih je nasul točno toliko in prispeval levji delež k zmagi Dallasa s 112:106. Zmago v pretekli noči so zabeležili tudi Chicago Bulls Gorana Dragića.

Dončić je kar 17 točk dosegel v zadnji četrtini, ko je Dallasu uspelo preobrniti zaostanek treh točk. Strelskemu izkupičku je Ljubljančan dodal še deset podaj in osem skokov.

“Vsake toliko veš, da boš zadel več metov kot ponavadi,” je svoj strelski učinek za spletno stran ESPN strnil Dončić, ki je zadel 17 od 30 metov iz igre, vključno s šestimi meti od 12 poskusov za tri točke. “Ko si vroč, imaš občutek, da boš vse zadel.”

Za zmago Dallasa je bil ključen niz v prvih 6:30 minute zadnje četrtine. Dončić je v tem času dosegel kar 14 od 24 točk svojega moštva, ki je po zaostanku s 81:84 ob koncu tretje četrtine povedlo s 105:97.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Trener Dallasa Jason Kidd je Dončićev izjemni strelski večer opisal kot zgodnje božično darilo za moštvo. “Luka je Luka. Je najboljši igralec na svetu. Danes je to znova dokazal, ko je v napadu nosil ekipo,” je dejal za ESPN.

Dončićev najboljši strelski izkupiček ostaja 51 točk, ki ga je dosegel 10. februarja letos proti Los Angeles Clippers.

Pri Dallasu sta po 11 točk prispevala Spencer Dinwiddie in Davis Bertans, moštvo pa je bilo 45-odstotno uspešno pri metu iz igre. Za Houston je bil prvi strelec Jabari Smith s 24 točkami in desetimi skoki.

Dallas je z izkupičkom 17-16 v tej sezoni na osmem mestu zahodne konference. Naslednjič bo igral v nedeljo, ko se bo doma pomeril z Los Angeles Lakers.

Zmago na gostovanju je v pretekli noči zabeležil tudi Chicago, ki je s košem DeMarja DeRozana v zadnji sekundi s 118:117 premagal New York Knicks. Zach LaVine je dosegel 33 točk za tretjo zmago v vrsti za Chicago, ki je z izkupičkom 14:18 na 11. mestu vzhodne konference.

Dragić je v malo manj kot 18 minutah igre za bike dosegel devet točk, enkrat pa je podal. Na drugi strani je RJ Barret za New York dosegel 44 točk.

Ekipe v najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v pretekli noči odigrale 11 tekem. Med njimi je bil tudi Denver, za katerega pa slovenski reprezentant Vlatko Čančar ni stopil na parket. K domači zmagi s 120:107 proti Portland Trailblazers je največ prispeval srbski center Denverja Nikola Jokić z 29 točkami in 11 podajami.

Denver je z izkupičkom 20-11 na prvem mestu zahodne konference. Naslednja tekma ga čaka v noči z nedelje na ponedeljek, ko bo doma gostil Phoenix. Chicago pa naslednja tekma čaka v noči s ponedeljka na torek, ko se bo doma pomeril s Houstonom.

V pretekli noči pa je svojo 23. zmago zabeležilo vodilno moštvo vzhodne konference in lige Boston Celtics. S 121:109 so doma premagali Minnesoto Timberwolves. Jaylen Brown s 36 točkami in Jason Tatum s 30 sta bila prva strelca keltov, za Minnesoto je bil najučinkovitejši Anthony Edwards s 30 točkami.

S tem je Boston prehitel Milwaukee (22-10), ki je izgubil na gostovanju pri Brooklyn Nets (21-12) s 100:118. Tudi 26 točk, 13 skokov in sedem podaj Giannisa Antetokounmpoja ni bilo dovolj za zmago Milwaukeeja.

Dvajseti zmagi v sezoni sta v pretekli noči zabeležili drugo in tretje moštvo zahoda, Memphis (20-11) in New Orleans (20-12). Memphis je bil v gosteh s 125:100 boljši od Phoenixa, New Orleans pa je s 128:125 zmagal na gostovanju v Oklahomi. Poraza Oklahome ni mogel preprečiti niti Shai Gilgeous-Alexander s 44 točkami.

Med odmevnejšimi v pretekli noči pa je bila tudi zmaga Philadelphie (19-12) doma proti Los Angeles Clippers s 119:114. Za domače moštvo je Joel Embiid dosegel 44 točk.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti