Lewandowski izbran za nogometaša leta v Nemčiji

Napadalec Bayerna Robert Lewandowski je po osvojitvi trojčka z münchenskim klubom osvojil naslov nogometaša leta v Nemčiji v izboru nogometnega magazina Kicker. Dvaintridesetletni poljski nogometni reprezentant je prvič v karieri osvojil omenjeno nagrado, potem ko je prejel 276 glasov športnih novinarjev.

V sezoni 2019/20 je bil Lewandowski prvi strelec nemškega prvenstva bundeslige, lige prvakov in nemškega pokala – vsa tri tekmovanja je z bavarskim klubom tudi osvojil.

Za Lewandowskim, ki je z nazivom nogometaš leta v Nemčiji nasledil Marca Reusa, sta se v glasovanju zvrstila njegova moštvena kolega pri Bayernu Thomas Müller (54 glasov) in Joshua Kimmich (49).

Lewandowski je danes za nemško tiskovno agencijo dpa dejal, da je “zelo ponosen na nagrado”. Poljak je postal prvi tujec z omenjeno lovoriko po letu 2015, ko je bil v glasovanju najboljši Belgijec Kevin de Bruyne.

Trener leta je postal Bayernov strateg Hansi Flick, ki je slavil pred Liverpoolovim trenerjem Jürgenom Kloppom.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti