Luka Dončić in Goran Dragić pri samem vrhu lige NBA

Po dveh tednih rednega dela lige NBA sta ekipi slovenskih zvezdnikov pod samim vrhom. Miami Gorana Dragića je z izkupičkom 5-1 drugo najučinkovitejše moštvo lige takoj za še neporaženo Philadelphio 76-ers, Luka Dončić z Dallasom pa praktično vsak večer poskrbi za nove superlative in rekorde.

Mavericks so se po nesrečnem porazu proti Los Angeles Lakers hitro vrnili z zmagovalne tirnice. Zasedba trenerja Ricka Carlislea je v Clevelandu zabeležila četrto zmago in se utrdila na četrtem mestu na zahodu.

Dončić žanje uspeh za uspehom

Glavni akter zmage je bil znova Luka Dončić. Zabeležil je svoj drugi trojni dvojček v nizu – 29 točk, 13 skokov, 15 podaj. Neverjetne številke je zaokrožil z odličnim metom iz igre – 9:17 oz. 5:10 za tri točke.

To je bil njegov enajsti triple double v karieri in tretji v tej sezoni. Hkrati je postal prvi igralec po Oscarju Robertsonu 1965, ki je zaporedoma zbral več kot 25 točk, 10 skokov in 10 podaj.

Ob novi sanjski predstavi so se mu priklonili tudi tekmeci. “On je čarovnik z žogo in ga je res težko ustaviti,” je Slovenca pohvalil Kevin Love, Dončić pa je v svojem slogu odgovoril: “Res uživam igrati košarko in danes sem se zagotovo zelo zabaval. Na vsaki tekmi želim igrati dobro, ker mi je zabavno igrati košarko.”

Dallas je zmagal suvereno, čeprav so imeli domači razpoloženega Kevina Lova (29 točk). Tekma se je prelomila v zadnji četrtini in, zanimivo, gostje so do odločilne prednosti prišli, ko na parketu ni bilo Luke Dončića. To je še dokaz več, da ima Dallas dovolj enakovrednih igralcev, da lahko v klubu v tej sezoni razmišljajo tudi o najvišjih ciljih.

Ko se je Dončić vrnil na igrišče, so Mavs iz prednosti štirih točk prišli do 111:98. V zadnji četrtini je Dallas dosegel kar 41 točk.

Kristaps Porzingis je zbral 18 točk (6 blokad), Jalen Brunson 14 točk (6 podaj), Boban Marjanović pa 12 točk in osem skokov. Kar osem igralcev Dallasa je imelo dvomestno število točk.

Dončić je mejo trojnega dvojčka dosegel sredi tretje četrtine, ko je poleg 22 točk in 12 skokov v statistiko vpisal še deseto podajo.

S povprečjem 26,7 točk na tekmo je Dončić trenutno deveti najučinkovitejši igralec lige, po statističnem indeksu (32) je četrti, po številu podaj pa celo tretji (9,5). Njegovo povprečje po šestih tekmah je torej 26,7 točk, 10,3 skoka in 9,5 podaj (35,5 minut).

Dallas Mavericks imajo pred seboj dve domači tekmi (Orlando Magic, New York Knicks), nato pa tri zapored v gosteh (Memphis Grizzlies, Boston Celtics, New York Knicks).

Super začetek sezone za Dragića

Nadvse uspešno je sezono začel tudi Miami oziroma Goran Dragić. Kapetan ima po prvih šestih tekmah povprečje 16,2 točki, 4,2 podaji in 3,3 skoke.

Za ekipo s Floride je ključno, da ima kar osem igralcev z dvomestnim številom točk. Prvi strelec je Kendrick Nunn (19,5), drugi James Johnson (17), tretji pa je že Dragić. Sledijo novinec Tyler Herro (15,7), Justise Winslow (14,8), Jimmy Butler (14,7), Bam Adebayo (13,8 ) in Duncan Robinson (11,3).

Miami ima pred seboj niz treh gostovanj. Najprej bo odšel v Denver, kjer tretji Slovenec v ligi NBA Vlatko Čančar še vedno čaka na prve točke v ligi, nato pa še v Phoenix in k Los Angeles Lakers.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti