Trojni dvojček Luke Dončića ni bil dovolj za zmago Dallasa

Ekipa Los Angeles Clippers je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Dallas Mavericks s 121:112, Luka Dončić pa je za poražene goste v 33 minutah dosegel četrti trojni dvojček v najmočnejši košarkarski ligi na svetu z 28 točkami ter po desetimi skoki in podajami, a je izgubil kar devet žog.

Dončič se je vrnil po dveh tekmah odsotnosti zaradi poškodbe desnega gležnja, vendar je ni mogel preprečiti petega poraza Dallasa v nizu. Na drugi strani je za domače Montrezl Harrell dosegel rekord kariere z 32 točkami, Lou Williams jih je dodal 21.

Miami Heat je doma izgubil dvoboj z najslabšo ekipo lige Phoenix Suns s 121:124. Goran Dragič ni bil v začetni peterki gostiteljev, je pa v 23 minutah dosegel 10 točk in štiri podaje. Dragić je igral drugič v dveh dnevih in po premoru zaradi poškodbe, pred tem je slovenski organizator igre nazadnje igral 7. decembra lani. Phoenix je slavil šele dvanajstič v sezoni, najdaljši niz porazov v zgodovini kluba se je končal s prvo zmago po 12. januarju.