Mariborčan umrl pri posredovanju policistov v družinskem sporu

Med sobotnim posredovanjem mariborskih policistov, ki so se okoli 14. ure odzvali na klic zaradi družinskega spora, je prišlo do nenadne smrti kršitelja, ki se je pred tem policistom aktivno uprl. Kot je povedal tiskovni predstavnik Policijske uprave Maribor Miran Šadl, dogodek preiskuje posebni oddelek Specializiranega državnega tožilstva.

Policisti so sicer posredovali zaradi spora v stanovanjski hiši na Brezju, kjer naj bi sin vpil na očeta, pri tem pa razbijal inventar in se ni želel pomiriti. Na podlagi zbranih obvestil s strani prijavitelja in glede na intenziteto kršitve so na nujno intervencijo napotili dve patrulji oziroma štiri policiste.

Med intervencijo se je kršitelj po besedah Šadla policistom aktivno uprl z uporabo znanja borilnih veščin in ob tem policiste telesno poškodoval. Ti so zato uporabili prisilna sredstva – fizično silo, plinski razpršilec in sredstva za vezanje in vklepanje ter kršitelja obvladali.

“Zatem je kršitelj izgubil zavest in kljub takojšnji zdravniški pomoči ter daljšemu oživljanju na kraju intervencije umrl,” je dogajanje opisal tiskovni predstavnik mariborske policijske uprave. Na kraj dogodka sta prišla dežurna tožilec in preiskovalni sodnik, preiskava posebnega oddelka za preiskovanje in pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastili na specializiranem državnem tožilstvu pa še poteka.

Po pisanju spletne strani Večera naj bi bil umrli 28-letni kršitelj, ki se je ukvarjal z borilnimi veščinami, policisti pa so ga v preteklosti že obravnavali.

Povezane teme

policija, Slovenija, smrt
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.