17-letnica olimpijska prvakinja v snežnem žlebu (VIDEO)

Kategorija: Novice Tue, 13 Feb 2018 06:09:00 +0100 Sedemnajstletna ameriška deskarka Chloe Kim je na olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojila zlato kolajno v snežnem žlebu. Srebra se je veselila Kitajka Jiayu Liu, brona pa Američanka Arielle Gold. Slovenska deskarka Kaja Verdnik je svoje prve olimpijske igre pričakovano končala v ponedeljkovih kvalifikacijah snežnega žleba. Zasedla je 21. mesto. Kimova je za svojo najboljšo finalno vožnjo osvojila skorajda popoln izkupiček. Slavila je z dosežkom 98,25 točke, izkupičkom, ki ga je prejela v zadnji, tretji vožnji, ko je že vedela, da jih nihče več ne more vzeti zlate medalje. Liujeva je bila druga z 89,75, Goldova pa tretja s 85,75 točke. Na četrtem mestu je končala še ena Američanka Kelly Clark, ki je brez odličja ostala v tretji vožnji, ko je je z odra za zmagovalke potisnila rojakinja Goldova. Štiriintridesetletna Clarkova je sicer na ...

Kategorija: Novice Tue, 13 Feb 2018 06:09:00 +0100 Sedemnajstletna ameriška deskarka Chloe Kim je na olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojila zlato kolajno v snežnem žlebu. Srebra se je veselila Kitajka Jiayu Liu, brona pa Američanka Arielle Gold. Slovenska deskarka Kaja Verdnik je svoje prve olimpijske igre pričakovano končala v ponedeljkovih kvalifikacijah snežnega žleba. Zasedla je 21. mesto. Kimova je za svojo najboljšo finalno vožnjo osvojila skorajda popoln izkupiček. Slavila je z dosežkom 98,25 točke, izkupičkom, ki ga je prejela v zadnji, tretji vožnji, ko je že vedela, da jih nihče več ne more vzeti zlate medalje. Liujeva je bila druga z 89,75, Goldova pa tretja s 85,75 točke. Na četrtem mestu je končala še ena Američanka Kelly Clark, ki je brez odličja ostala v tretji vožnji, ko je je z odra za zmagovalke potisnila rojakinja Goldova. Štiriintridesetletna Clarkova je sicer na …