Air Race: Podlunšek prvič na stopničkah, v San Diegu drugi najhitrejši

Slovenskemu pilotskemu asu Petru Podlunšku je v San Diegu uspelo prvič stopiti na stopničke, odkar tekmuje v masters razredu svetovnega prvenstva Red Bull Air Race. Z drugim mestom si je prislužil 12 točk, komentator dirke pa je poudaril tudi, da je Peter z današnjim letenjem dokazal, da zna umirjeno leteti tudi ko je pod pritiskom. Red Bull Media Pool Rezultati dirke v San Diegu. Podlunšek je bil že v prvi seriji najhitrejši s časom 58.929 sekunde in je z letenjem brez napake premagal neposrednega tekmeca Matta Halla. V finalni krog pa je slovenski tekmovalec poletel kot zadnji izmed četverice, ker je bil to njegov prvi nastop v finalu v njegovi karieri, je gotovo čutil napetost, vendar je med piloni vijugal gladko, letel je čisto in predvsem hitro. Muroyje sicer ni mogel prehiteti, a si je z letenjem brez pribitka prislužil drugo mesto. V skupnem seštevku je Podlunšek na četrtem mestu, ki si ga deli s Juanom Velarde. Po zaključku druge dirke letošnje sezone, je na stopničkah stalo že šest različnih pilotov. Prvenstvo tako ostaja povsem odprto. Naslednja dirka bo 3. in 4. junija v Čibi na Japonskem, lani si jo je ogledalo več kot 90.000 ljubiteljev letenja, Yoshihide Muroya pa se v domovino vrača kot zmagovalec današnje dirke. Matthias Dolderer je bil tretji.