Azijska trilogija za šampiona izbrala Angleža

Kategorija: Avtomoto Mon, 09 Oct 2017 06:00:00 +0200 Suzuka – Svetovno prvenstvo v formuli 1 za leto 2017 je praktično odločeno. Lewis Hamilton je na Japonskem osvojil vseh 25 točk, njegov glavni tekmec Sebastian Vettel nobene, potem ko se je nadaljevala njegova azijska kalvarija in je že v četrtem krogu parkiral okvarjenega ferrarija. Samo čudež na zadnjih štirih dirkah še lahko reši nesrečnega Nemca.Štirikratni svetovni prvak bo še najmanj med vsemi v karavani pogrešal Azijo. V Singapurju je odstopil v prvem krogu po trčenju z moštvenim kolegom Kimijem Räikkönenom, v Maleziji je moral zaradi menjave motorja štartati zadnji, na Japonskem pa je imel včeraj že od štarta premalo moči v ferrariju in je odstopil. Njegova smola na Daljnem vzhodu pa v ničemer ne zmanjšuje uspeha Hamiltona, ki je z eno gumo že osvojil četrti naslov svetovnega prvaka. Štiri ...

Kategorija: Avtomoto Mon, 09 Oct 2017 06:00:00 +0200 Suzuka – Svetovno prvenstvo v formuli 1 za leto 2017 je praktično odločeno. Lewis Hamilton je na Japonskem osvojil vseh 25 točk, njegov glavni tekmec Sebastian Vettel nobene, potem ko se je nadaljevala njegova azijska kalvarija in je že v četrtem krogu parkiral okvarjenega ferrarija. Samo čudež na zadnjih štirih dirkah še lahko reši nesrečnega Nemca.Štirikratni svetovni prvak bo še najmanj med vsemi v karavani pogrešal Azijo. V Singapurju je odstopil v prvem krogu po trčenju z moštvenim kolegom Kimijem Räikkönenom, v Maleziji je moral zaradi menjave motorja štartati zadnji, na Japonskem pa je imel včeraj že od štarta premalo moči v ferrariju in je odstopil. Njegova smola na Daljnem vzhodu pa v ničemer ne zmanjšuje uspeha Hamiltona, ki je z eno gumo že osvojil četrti naslov svetovnega prvaka. Štiri …