Četverica slovenskih tekačic v izločilnih bojih

Kategorija: Zimski Sat, 18 Feb 2017 11:06:00 +0100 Otepää - Generalko pred prihajajočim nordijskim svetovnim prvenstvom v Lahtiju bodo smučarski tekačice in tekači opravili ta konec tedna v Estoniji, kjer jih jutri čaka distančna preizkušnja v klasičnem koraku, že danes pa tudi šprint v prosti tehniki. Skozi kvalifikacijsko sito so se prebile vse Slovenke z izjemo Eve Urevc, ki je bila na 46. mestu štiri sekunde in pol prepočasna za trideseterico, ki si je zagotovila nadaljevanje v izločilnih bojih. Ravno tako je bil nekoliko prekratek naš edini predstavnik v moški konkurenci Janez Lampič, ki pa mu na 35. mestu ni zmanjkalo veliko - zgolj 1,17 sekunde. V finalne boje se je torej prebila četverica Slovenk, nobena v kvalifikacijah ni posegla po prvi petnajsterici, vse štiri pa so bile razmeroma blizu. Katja Višnar (+ 4,21) pravzaprav tik za njo, Alenka ...

Kategorija: Zimski Sat, 18 Feb 2017 11:06:00 +0100 Otepää – Generalko pred prihajajočim nordijskim svetovnim prvenstvom v Lahtiju bodo smučarski tekačice in tekači opravili ta konec tedna v Estoniji, kjer jih jutri čaka distančna preizkušnja v klasičnem koraku, že danes pa tudi šprint v prosti tehniki. Skozi kvalifikacijsko sito so se prebile vse Slovenke z izjemo Eve Urevc, ki je bila na 46. mestu štiri sekunde in pol prepočasna za trideseterico, ki si je zagotovila nadaljevanje v izločilnih bojih. Ravno tako je bil nekoliko prekratek naš edini predstavnik v moški konkurenci Janez Lampič, ki pa mu na 35. mestu ni zmanjkalo veliko – zgolj 1,17 sekunde. V finalne boje se je torej prebila četverica Slovenk, nobena v kvalifikacijah ni posegla po prvi petnajsterici, vse štiri pa so bile razmeroma blizu. Katja Višnar (+ 4,21) pravzaprav tik za njo, Alenka …