Derbi po infarktni končnici pripadel Celjanom

Kategorija: Rokomet Wed, 07 Sep 2016 19:42:00 +0200 Velenje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagovalci 104. izvedbe večnega derbija, v uvodnem kolu regionalne lige SEHA so namreč na gostovanju v Velenju po neizprosnem in izenačenem boju s 27:26 (16:13) odpravili zasedbo Gorenja. Dve minuti pred zaključkom je Luka Žvižej z uspešno realizirano sedemmetrovko postavil končni izid, saj v nervoznem finišu »ose« niso znale doseči izenačujočega zadetka, tudi po zaslugi nespornega junaka tekme - celjskega čuvaja mreže Urbana Lesjaka. Obe zasedbi sta pred dnevi doživeli bridki izkušnji. Državni prvaki ob premieri v ligi SEHA niso bili kos madžarskemu velikanu Veszpremu, podprvaki pa so potegnili kratko v kvalifikacijah za ligo prvakov, potem ko so premoč priznali gostitelju turnirja, slovaškemu Tatranu Prešovu. Začetek je bil razmeroma izenačen, nato pa so varovanci Branka Tamšeta pritisnili stopalko za plin in v 18. minuti ...

Kategorija: Rokomet Wed, 07 Sep 2016 19:42:00 +0200 Velenje – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zmagovalci 104. izvedbe večnega derbija, v uvodnem kolu regionalne lige SEHA so namreč na gostovanju v Velenju po neizprosnem in izenačenem boju s 27:26 (16:13) odpravili zasedbo Gorenja. Dve minuti pred zaključkom je Luka Žvižej z uspešno realizirano sedemmetrovko postavil končni izid, saj v nervoznem finišu »ose« niso znale doseči izenačujočega zadetka, tudi po zaslugi nespornega junaka tekme – celjskega čuvaja mreže Urbana Lesjaka. Obe zasedbi sta pred dnevi doživeli bridki izkušnji. Državni prvaki ob premieri v ligi SEHA niso bili kos madžarskemu velikanu Veszpremu, podprvaki pa so potegnili kratko v kvalifikacijah za ligo prvakov, potem ko so premoč priznali gostitelju turnirja, slovaškemu Tatranu Prešovu. Začetek je bil razmeroma izenačen, nato pa so varovanci Branka Tamšeta pritisnili stopalko za plin in v 18. minuti …