Đurić sinoči v finalu

Plavalec Darko Đurić je prvi slovenski športnik, ki je nastopil na paraolimpijskih igrah v brazilskem Riu de Janeiru. V predtekmovanju na 100 metrov prosto v kategoriji S4 je dosegel četrti čas in se zanesljivo uvrstil v sinočnji večerni finale. Đurić je plaval v drugi predtekmovalni skupini in dosegel tretji čas, njegov dosežek 1:28,26 pa je bil skupno četrti, tako da se je zanesljivo uvrstil v finale v eni od svojih najmočnejših disciplin. Ta je bil na sporedu ob 23.35 po slovenskem času. "S samim plavanjem sem relativno zadovoljen, ni bilo tisto, kar sem pričakoval sam od sebe, a s četrtim časom sem v finalu, tudi pozicija je dobra. Danes sem odplaval z lahkoto in mislim, da sem v finalu sposoben še dvigniti ritem," je po prvem nastopu v olimpijskem bazenu v Riu dejal Darko Đurić. Edini slovenski plavalec v Riu se v sredo ni udeležil slavnostnega odprtja iger, kar se je izkazalo za dobro določitev, saj je bil včeraj spočit in dobro pripravljen na nastop. "Trije smo prišli s podobnim časom v finale. Osredotočiti se moram nase in na svoje plavanje, pa rezultat ne bo izostal," je še dejal Đurić. Pred njim so bili v kvalifikacijah Kitajec Zhipeng Jin s časom 1:26,77, Južnokorejec Jo Gi Seong (1:26,82) in Francoz David Smetanine (1:28,10). V Riu je prvi tekmovalni dan od slovenskih športnikov nastopil še strelec Franc Pinter. Na strelišču Deodoro je imel kvalifikacije z zračno puško stoje v disciplini R1. Žal jih ni izpeljal uspešno, saj je osvojil šele 11. mesto. Za uvrstitev v finale so mu zmanjkali trije krogi.Šport

Plavalec Darko Đurić je prvi slovenski športnik, ki je nastopil na paraolimpijskih igrah v brazilskem Riu de Janeiru. V predtekmovanju na 100 metrov prosto v kategoriji S4 je dosegel četrti čas in se zanesljivo uvrstil v sinočnji večerni finale. Đurić je plaval v drugi predtekmovalni skupini in dosegel tretji čas, njegov dosežek 1:28,26 pa je bil skupno četrti, tako da se je zanesljivo uvrstil v finale v eni od svojih najmočnejših disciplin. Ta je bil na sporedu ob 23.35 po slovenskem času. “S samim plavanjem sem relativno zadovoljen, ni bilo tisto, kar sem pričakoval sam od sebe, a s četrtim časom sem v finalu, tudi pozicija je dobra. Danes sem odplaval z lahkoto in mislim, da sem v finalu sposoben še dvigniti ritem,” je po prvem nastopu v olimpijskem bazenu v Riu dejal Darko Đurić. Edini slovenski plavalec v Riu se v sredo ni udeležil slavnostnega odprtja iger, kar se je izkazalo za dobro določitev, saj je bil včeraj spočit in dobro pripravljen na nastop. “Trije smo prišli s podobnim časom v finale. Osredotočiti se moram nase in na svoje plavanje, pa rezultat ne bo izostal,” je še dejal Đurić. Pred njim so bili v kvalifikacijah Kitajec Zhipeng Jin s časom 1:26,77, Južnokorejec Jo Gi Seong (1:26,82) in Francoz David Smetanine (1:28,10). V Riu je prvi tekmovalni dan od slovenskih športnikov nastopil še strelec Franc Pinter. Na strelišču Deodoro je imel kvalifikacije z zračno puško stoje v disciplini R1. Žal jih ni izpeljal uspešno, saj je osvojil šele 11. mesto. Za uvrstitev v finale so mu zmanjkali trije krogi.Šport