Dvojno japonsko slavje v Oslu za konec skakalne sezone

Kategorija: Zimski Sun, 12 Mar 2017 11:52:00 +0100 Oslo - Zadnja tekma svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske je bila na sporedu na Holmenkolnu v Oslu. V meglenem vremenu tekma v skupnem seštevku svetovnega pokala ni odločala o ničemer več, saj si je Sara Takanaši že na tekmah v Pjongčangu pred svetovnim prvenstvom zagotovila veliki kristalni globus. Po prvi seriji je bila v vodstvu Japonka Yuki Ito, ki je skočila kar 130 metrov, druga je bila Maren Lundby, tretja pa že prej omenjena Takanašijeva. Ema Klinec je imela na petem mesto dobro izhodišče pred finalnim skokom za napad na stopničke, ki bi bile zelo dobra popotnica pred olimpijsko sezono. V finale so se uvrstile še Maja Vtič, Urša Bogataj in Špela Rogelj.  V drugi seriji je Maja Vtič skočila nekoliko bolje in se prebila na rob prve deseterice, nekaj ...

Kategorija: Zimski Sun, 12 Mar 2017 11:52:00 +0100 Oslo – Zadnja tekma svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske je bila na sporedu na Holmenkolnu v Oslu. V meglenem vremenu tekma v skupnem seštevku svetovnega pokala ni odločala o ničemer več, saj si je Sara Takanaši že na tekmah v Pjongčangu pred svetovnim prvenstvom zagotovila veliki kristalni globus. Po prvi seriji je bila v vodstvu Japonka Yuki Ito, ki je skočila kar 130 metrov, druga je bila Maren Lundby, tretja pa že prej omenjena Takanašijeva. Ema Klinec je imela na petem mesto dobro izhodišče pred finalnim skokom za napad na stopničke, ki bi bile zelo dobra popotnica pred olimpijsko sezono. V finale so se uvrstile še Maja Vtič, Urša Bogataj in Špela Rogelj.  V drugi seriji je Maja Vtič skočila nekoliko bolje in se prebila na rob prve deseterice, nekaj …