Ekipna tekma: Slovenci daleč od kolajne (po 1. seriji)

Kategorija: Novice Mon, 19 Feb 2018 13:59:00 +0100 Pjongčang - Glavni trener Goran Janus je pred začetkom sezone izpostavil dva glavna cilja, kolajno na svetovnem prvenstvu v poletih in na olimpijskih igrah. Prvega je lahko odkljukal, drugega bo zelo težko. Tudi na posamični tekmi velike skakalnice se namreč slovenska četverica ni proslavila, kolajna na današnji (13.30) ekipni preizkušnji bi bila zares veliko presenečenje. V slovenski ekipi so Jernej Damjan, Peter Prevc, Tilen Bartol in Anže Semenič. V poskusni seriji Prevc na 12. mestu Norvežan Robert Johansson je bil najboljši v poskusni seriji pred ekipno tekmo na olimpijskih igrah v Južni Koreji (136,5 m/88,5). Drugi je bil Nemec Andreas Wellinger (134,5 m/86,1), tretji pa Avstrijec Stefan Kraft (135,5 m,/84,5). Peter Prevc je bil kot najboljši Slovenec 12. (129,5 m/76,7), 19. je bil Anže Semenič (127,5 m/70,5), 21. Jernej Damjan (125 m/65,7), 25. pa ...

Kategorija: Novice Mon, 19 Feb 2018 13:59:00 +0100 Pjongčang – Glavni trener Goran Janus je pred začetkom sezone izpostavil dva glavna cilja, kolajno na svetovnem prvenstvu v poletih in na olimpijskih igrah. Prvega je lahko odkljukal, drugega bo zelo težko. Tudi na posamični tekmi velike skakalnice se namreč slovenska četverica ni proslavila, kolajna na današnji (13.30) ekipni preizkušnji bi bila zares veliko presenečenje. V slovenski ekipi so Jernej Damjan, Peter Prevc, Tilen Bartol in Anže Semenič. V poskusni seriji Prevc na 12. mestu Norvežan Robert Johansson je bil najboljši v poskusni seriji pred ekipno tekmo na olimpijskih igrah v Južni Koreji (136,5 m/88,5). Drugi je bil Nemec Andreas Wellinger (134,5 m/86,1), tretji pa Avstrijec Stefan Kraft (135,5 m,/84,5). Peter Prevc je bil kot najboljši Slovenec 12. (129,5 m/76,7), 19. je bil Anže Semenič (127,5 m/70,5), 21. Jernej Damjan (125 m/65,7), 25. pa …