Ema Klinec kljub padcu četrta

Kategorija: Zimski Thu, 16 Feb 2017 09:43:00 +0100 Pjongčang - Že mesec dni pred finalom sezone v Olsu je v svetovnem pokalu smučarskih skakalk vse odločeno. Izvrstna mlada Japonka Sara Takanaši je z včerajšnjim drugim mestom na prvi od dveh olimpijskih generalk na napravi v Pjongčangu potrdila nov veliki kristalni globus, saj je imela pred prvo zasledovalko že neulovljivih 247 točk naskoka. Današnja druga korejska preizkušnja torej pri vrhu ni mogla spremeniti ničesar več.  Tako kot včeraj, ko je zasedla tretje mesto, je bila vnovič v igri za stopničke tudi 18-letna Ema Klinec, ki je bila po prvi seriji tretja z gromozansko zalogo pred prvo zasledovalko, včerajšnjo zmagovalko Juki Ito. Tudi v finalu je odlično skočila in pristala pri 102 metrih, pohod na oder pa ji je zaustavil padec tik pred merilno črto, pri katerem pa se mlada Gorenjka ...

Kategorija: Zimski Thu, 16 Feb 2017 09:43:00 +0100 Pjongčang – Že mesec dni pred finalom sezone v Olsu je v svetovnem pokalu smučarskih skakalk vse odločeno. Izvrstna mlada Japonka Sara Takanaši je z včerajšnjim drugim mestom na prvi od dveh olimpijskih generalk na napravi v Pjongčangu potrdila nov veliki kristalni globus, saj je imela pred prvo zasledovalko že neulovljivih 247 točk naskoka. Današnja druga korejska preizkušnja torej pri vrhu ni mogla spremeniti ničesar več.  Tako kot včeraj, ko je zasedla tretje mesto, je bila vnovič v igri za stopničke tudi 18-letna Ema Klinec, ki je bila po prvi seriji tretja z gromozansko zalogo pred prvo zasledovalko, včerajšnjo zmagovalko Juki Ito. Tudi v finalu je odlično skočila in pristala pri 102 metrih, pohod na oder pa ji je zaustavil padec tik pred merilno črto, pri katerem pa se mlada Gorenjka …