EP v plavanju: Govejškova in Klinarjeva uspešni, Bau brez finala na 400 m prosto

Kategorija: Drugi športi Mon, 16 May 2016 12:28:00 +0200 London - Najboljši evropski plavalci so danes začeli nastope na evropskem prvenstvu v Londonu, kjer bodo prvi dan podelili štiri komplete odličij. Svoj prvi nastop je uspešno prestala Nastja Govejšek in se v kvalifikacijah na 50 metrov delfin z novim državnim rekordom 26,35 uvrstila v polfinale. Govejškova je tekmovala v peti skupini in imela četrti čas, kar ji je zadostovalo za skupno sedmo mesto in zanesljiv preboj med šestnajst najboljših plavalk. Prvi čas kvalifikacij je imela Švedinja Sarah Sjöström (25,59). Klinarjeva na 400-metrski razdalji do finala S svojim plavanjem je lahko zadovoljna tudi Anja Klinar, ki je imela na 400 metrov mešano šesti čas kvalifikacij (4:41,31) in bo nastopila v popoldanskem finalu. V kvalifikacijah je bila z naskokom najboljša Madžarka Katinka Hosszu (4:30,97), ki je konkurenco premagala za več kot šest sekund. Bau brez finala na ...

Kategorija: Drugi športi Mon, 16 May 2016 12:28:00 +0200 London – Najboljši evropski plavalci so danes začeli nastope na evropskem prvenstvu v Londonu, kjer bodo prvi dan podelili štiri komplete odličij. Svoj prvi nastop je uspešno prestala Nastja Govejšek in se v kvalifikacijah na 50 metrov delfin z novim državnim rekordom 26,35 uvrstila v polfinale. Govejškova je tekmovala v peti skupini in imela četrti čas, kar ji je zadostovalo za skupno sedmo mesto in zanesljiv preboj med šestnajst najboljših plavalk. Prvi čas kvalifikacij je imela Švedinja Sarah Sjöström (25,59). Klinarjeva na 400-metrski razdalji do finala S svojim plavanjem je lahko zadovoljna tudi Anja Klinar, ki je imela na 400 metrov mešano šesti čas kvalifikacij (4:41,31) in bo nastopila v popoldanskem finalu. V kvalifikacijah je bila z naskokom najboljša Madžarka Katinka Hosszu (4:30,97), ki je konkurenco premagala za več kot šest sekund. Bau brez finala na …