Eugenia Bujak sedma v Italiji

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 19 Mar 2017 18:42:00 +0100 Varese - Trofeja Alfreda Binde je ena najbolj prestižnih enodnevnih dirk v ženskem koledarju, šteje tudi za točkovanje svetovne serije. Dirka v Vareseju je ustrezala Poljakinji v dresu ljubljanske ekipe BTC Eugenii Bujak, ki je v šprintu zasledovalne skupine zasedla četrto mesto, skupno pa sedmo. Pobeg je zmago prinesel Američanki Coryn Rivera.  Uspeh Bujakove so dopolnile tudi njene ekipne kolegice. Anna Stricker je bila med najbolj aktivnimi na dirki, dobila je dva leteča cilja in gorski cilj. Še ena novinka v letošnji sezoni Hana Nilsson je končala kot 13., Urša Pintar pa je bila najboljša Slovenka na dirki, končala je kot 26. Do cilja je prišla še Polona Batagelj, zaključila je na robu štirideseterice.  Bujakova je s sedmim mestom osvojila tudi 40 točk UCI, ki bodo pomembne za končno uvrstitev ekipe BTC ...

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 19 Mar 2017 18:42:00 +0100 Varese – Trofeja Alfreda Binde je ena najbolj prestižnih enodnevnih dirk v ženskem koledarju, šteje tudi za točkovanje svetovne serije. Dirka v Vareseju je ustrezala Poljakinji v dresu ljubljanske ekipe BTC Eugenii Bujak, ki je v šprintu zasledovalne skupine zasedla četrto mesto, skupno pa sedmo. Pobeg je zmago prinesel Američanki Coryn Rivera.  Uspeh Bujakove so dopolnile tudi njene ekipne kolegice. Anna Stricker je bila med najbolj aktivnimi na dirki, dobila je dva leteča cilja in gorski cilj. Še ena novinka v letošnji sezoni Hana Nilsson je končala kot 13., Urša Pintar pa je bila najboljša Slovenka na dirki, končala je kot 26. Do cilja je prišla še Polona Batagelj, zaključila je na robu štirideseterice.  Bujakova je s sedmim mestom osvojila tudi 40 točk UCI, ki bodo pomembne za končno uvrstitev ekipe BTC …