Evropske nogometne prvakinje so nogometašice Nizozemske

Kategorija: Nogomet Sun, 06 Aug 2017 19:13:00 +0200 Enschede - Ženska nogometna reprezentanca Nizozemske je osvojila naslov evropskih prvakinj za leto 2017. Na evropskem prvenstvu na Nizozemskem so domače nogometašice v finalu danes v Enschedeju premagale Danke s 4:2 (2:2). Za Nizozemske so zadele Vivianne Miedema (10.), Lieke Martens (28.) in Sherida Spitse (51.), dokončno pa je zmago potrdila Miedema v 89. minuti; za Dansko pa sta bili uspešni Nadia Nadim (6.) z bele točke in Pernille Harder (33.). Obe reprezentanci sta lovili prvi naslov najboljše ekipe v Evropi, na prestolu pa so Nizozemke nasledile Nemke. Te so po šestih zaporednih naslovih in 22 letih nepremagljivosti na evropskih tekmovanjih tokrat EP končale že v četrtfinalu, pred njimi so bila prvakinje še Norvežanke dvakrat in Švedinje enkrat. Na poti do finala so Nizozemske v skupinskem delu EP Dansko že premagale z 1:0, ...

Kategorija: Nogomet Sun, 06 Aug 2017 19:13:00 +0200 Enschede – Ženska nogometna reprezentanca Nizozemske je osvojila naslov evropskih prvakinj za leto 2017. Na evropskem prvenstvu na Nizozemskem so domače nogometašice v finalu danes v Enschedeju premagale Danke s 4:2 (2:2). Za Nizozemske so zadele Vivianne Miedema (10.), Lieke Martens (28.) in Sherida Spitse (51.), dokončno pa je zmago potrdila Miedema v 89. minuti; za Dansko pa sta bili uspešni Nadia Nadim (6.) z bele točke in Pernille Harder (33.). Obe reprezentanci sta lovili prvi naslov najboljše ekipe v Evropi, na prestolu pa so Nizozemke nasledile Nemke. Te so po šestih zaporednih naslovih in 22 letih nepremagljivosti na evropskih tekmovanjih tokrat EP končale že v četrtfinalu, pred njimi so bila prvakinje še Norvežanke dvakrat in Švedinje enkrat. Na poti do finala so Nizozemske v skupinskem delu EP Dansko že premagale z 1:0, …