Evropski prvaki so padli!

Pletli so Španci, pletli napad celo tekmo. Podaja sem, podaja tja, podaja nazaj … Strela od nikoder. Mučili so žogo evropski prvaki, jo želeli pripeljati v gol in s tem dolgočasili gledalce. Z udarno postavo so lovili zmago proti Hrvatom, tudi izenačenje bi jim pomagalo, da bi se v osmini finala v ponedeljek izognili doslej perfektnim Italijanom. Pa se ne bodo! Premešana hrvaška zasedba s petimi rezervisti v prvi enajsterici, v kateri ni bilo poškodovanega Luke Modrića, je furiji zadala prvi poraz na evropskih prvenstvih po dvanajstih letih! Ivan Perišić, strelec že proti Češki, je bil junak tekme. Za prvi gol tik pred polčasom je preigral Juanfrana in podal kirurško natančen predložek Nikoli Kaliniću za izenačenje na 1:1, tik pred koncem tekme pa je še s prav tako natančnim strelom po protinapadu premagal Davida de Geo. Ne, te srčne hrvaške reprezentance sinoči niso mogli premagati niti branilci naslova, le morda huligani na tribunah. Pa jih kljub napovedim ni bilo videti. In kockasti so se lahko veselili prve zmage nad Španijo po letu 1994. Niti zgodnji gol v sedmi minuti jih ni zmedel, niti vprašljivo dosojena enajstmetrovka sredi drugega polčasa. Kapetan Špancev Sergio Ramos jo je izvedel preslabo, vratar Danijel Subašić se je po nasvetu svojega kapetana Darija Srne vrgel v pravo smer. Morda celo preveč naprej z golove črte, a sodnik ni imel pripomb. In če bi v prvem polčasu strel Ivana Rakitića, ki se je odbil od prečke, prečkal golovo črto, bi bil poraz Špancev še hujši. "Zaslužili smo si takšno tekmo in rezultat. Borili smo se do konca. Vidi se, kako enotno diha naša ekipa. Vsi se mečemo na glavo. Ker morda celo najboljša reprezentanca na svetu ni varčevala z nami na igrišču, je jasno, da nas niso jemali z levo roko. Ta zmaga ni naključje!" je bil ponosen Ivan Rakitić. Veselili so se tudi Turki. Še preveč. Bakle so po drugem golu poletele na igrišče, tudi nekaj navijačev. V prvo je zabil komaj 18-letni Emre Mor, ki je za člansko moštvo danskega Nordsjaellanda

Pletli so Španci, pletli napad celo tekmo. Podaja sem, podaja tja, podaja nazaj … Strela od nikoder. Mučili so žogo evropski prvaki, jo želeli pripeljati v gol in s tem dolgočasili gledalce. Z udarno postavo so lovili zmago proti Hrvatom, tudi izenačenje bi jim pomagalo, da bi se v osmini finala v ponedeljek izognili doslej perfektnim Italijanom. Pa se ne bodo! Premešana hrvaška zasedba s petimi rezervisti v prvi enajsterici, v kateri ni bilo poškodovanega Luke Modrića, je furiji zadala prvi poraz na evropskih prvenstvih po dvanajstih letih! Ivan Perišić, strelec že proti Češki, je bil junak tekme. Za prvi gol tik pred polčasom je preigral Juanfrana in podal kirurško natančen predložek Nikoli Kaliniću za izenačenje na 1:1, tik pred koncem tekme pa je še s prav tako natančnim strelom po protinapadu premagal Davida de Geo. Ne, te srčne hrvaške reprezentance sinoči niso mogli premagati niti branilci naslova, le morda huligani na tribunah. Pa jih kljub napovedim ni bilo videti. In kockasti so se lahko veselili prve zmage nad Španijo po letu 1994. Niti zgodnji gol v sedmi minuti jih ni zmedel, niti vprašljivo dosojena enajstmetrovka sredi drugega polčasa. Kapetan Špancev Sergio Ramos jo je izvedel preslabo, vratar Danijel Subašić se je po nasvetu svojega kapetana Darija Srne vrgel v pravo smer. Morda celo preveč naprej z golove črte, a sodnik ni imel pripomb. In če bi v prvem polčasu strel Ivana Rakitića, ki se je odbil od prečke, prečkal golovo črto, bi bil poraz Špancev še hujši. “Zaslužili smo si takšno tekmo in rezultat. Borili smo se do konca. Vidi se, kako enotno diha naša ekipa. Vsi se mečemo na glavo. Ker morda celo najboljša reprezentanca na svetu ni varčevala z nami na igrišču, je jasno, da nas niso jemali z levo roko. Ta zmaga ni naključje!” je bil ponosen Ivan Rakitić. Veselili so se tudi Turki. Še preveč. Bakle so po drugem golu poletele na igrišče, tudi nekaj navijačev. V prvo je zabil komaj 18-letni Emre Mor, ki je za člansko moštvo danskega Nordsjaellanda