Finale proti nedosegljivim kaplja čez srbski rob

Kategorija: Košarka Tue, 23 Aug 2016 09:00:00 +0200 Ljubljana – Medtem ko je šlo v vseh drugih finalih na letošnjih olimpijskih igrah na nož in za vsako žogo do zadnjih sekund, je bil zmagovalec košarkarskega turnirja znan že sredi druge četrtine. Tedaj je Kevin Durant dobil krila, Srbi pa so uvideli, kako daleč so še vedno od najboljših na svetu. Toliko, da o tem najraje sploh ne razmišljajo.Če bi Američani vso tekmo stiskali Srbe, kot so jih v drugi in tretji četrtini, ki so ju dobili z rezultatom 60:28, bi zgodovina olimpijskih finalnih tekem dobila rekord. Toda ker jim ni bil potreben, ga ni bilo, nasploh pa bi tekmovali zgolj s svojimi predniki, najvišja zmaga v tekmi za zlato kolajno pripada rodu ZDA, ki je leta 1948 prekosil Francijo s 65:21. Pri vrednotenju dosežkov pa moramo neizogibno uporabiti ...

Kategorija: Košarka Tue, 23 Aug 2016 09:00:00 +0200 Ljubljana – Medtem ko je šlo v vseh drugih finalih na letošnjih olimpijskih igrah na nož in za vsako žogo do zadnjih sekund, je bil zmagovalec košarkarskega turnirja znan že sredi druge četrtine. Tedaj je Kevin Durant dobil krila, Srbi pa so uvideli, kako daleč so še vedno od najboljših na svetu. Toliko, da o tem najraje sploh ne razmišljajo.Če bi Američani vso tekmo stiskali Srbe, kot so jih v drugi in tretji četrtini, ki so ju dobili z rezultatom 60:28, bi zgodovina olimpijskih finalnih tekem dobila rekord. Toda ker jim ni bil potreben, ga ni bilo, nasploh pa bi tekmovali zgolj s svojimi predniki, najvišja zmaga v tekmi za zlato kolajno pripada rodu ZDA, ki je leta 1948 prekosil Francijo s 65:21. Pri vrednotenju dosežkov pa moramo neizogibno uporabiti …