Gajser peti, a le štiri točke za Cairolijem

Kategorija: Avtomoto Sun, 23 Apr 2017 18:17:00 +0200 Valkenswaard - Čeprav svetovni prvak v kraljevskem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser (honda) v prvi vožnji šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva, velike nagrade Evrope v nizozemskem Valkenswaardu, ni krojil vrha, saj je zasedel šesto mesto, je v skupni razvrstitvi sezone za dobri dve uri še povečal prednost pred prvim izzivalcem, Italijanom Antoniem Cairolijem (KTM), ki se je moral zadovoljiti z zgolj devetim mestom. V drugo je prekaljeni Cairoli vendarle pokazal drugačen obraz in zmagal, mladi slovenski fenomen je bil četrti, skupno pa je dirko končal na petem mestu, tik za Italijanom, ki se mu je skupno približal na 14 točk zaostanka. PRVA VOŽNJA Gajser si je v včerajšnjih kvalifikacijah zagotovil šesto izhodišče, štartal pa odlično in prve štiri kroge gledal zgolj v hrbet poznejšega zmagovalca, Francoza Gautierja Paulina (husqvarna), ki je bil na ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 23 Apr 2017 18:17:00 +0200 Valkenswaard – Čeprav svetovni prvak v kraljevskem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser (honda) v prvi vožnji šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva, velike nagrade Evrope v nizozemskem Valkenswaardu, ni krojil vrha, saj je zasedel šesto mesto, je v skupni razvrstitvi sezone za dobri dve uri še povečal prednost pred prvim izzivalcem, Italijanom Antoniem Cairolijem (KTM), ki se je moral zadovoljiti z zgolj devetim mestom. V drugo je prekaljeni Cairoli vendarle pokazal drugačen obraz in zmagal, mladi slovenski fenomen je bil četrti, skupno pa je dirko končal na petem mestu, tik za Italijanom, ki se mu je skupno približal na 14 točk zaostanka. PRVA VOŽNJA Gajser si je v včerajšnjih kvalifikacijah zagotovil šesto izhodišče, štartal pa odlično in prve štiri kroge gledal zgolj v hrbet poznejšega zmagovalca, Francoza Gautierja Paulina (husqvarna), ki je bil na …