Gajser še povečal skupno prednost pred Cairolijem

Kategorija: Avtomoto Sun, 23 Apr 2017 15:27:00 +0200 Valkenswaard - Čeprav svetovni prvak v kraljevskem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser (honda) v prvi vožnji šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva, velike nagrade Evrope v nizozemskem Valkenswaardu, ni krojil vrha, saj je zasedel šesto mesto, je v skupni razvrstitvi sezone še povečal prednost pred prvim izzivalcem, Italijanom Antoniem Cairolijem, ki se je moral zadovoljiti z zgolj devetim mestom. V drugo se bodo udeleženci na stezo, na kateri je 20-letni Makolčan lani po zmagi v prvem nastopu zasedel končno tretje mesto, pognali ob 17. uri. Gajser si je v včerajšnjih kvalifikacijah zagotovil šesto izhodišče, štartal pa odlično in prve štiri kroge gledal zgolj v hrbet poznejšega zmagovalca, Francoza Gautierja Paulina (husqvarna), ki je bil na čelu kolone od prvega do zadnjega kroga. Svetovni prvak je po napaki v petem zdrsnil z drugega ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 23 Apr 2017 15:27:00 +0200 Valkenswaard – Čeprav svetovni prvak v kraljevskem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser (honda) v prvi vožnji šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva, velike nagrade Evrope v nizozemskem Valkenswaardu, ni krojil vrha, saj je zasedel šesto mesto, je v skupni razvrstitvi sezone še povečal prednost pred prvim izzivalcem, Italijanom Antoniem Cairolijem, ki se je moral zadovoljiti z zgolj devetim mestom. V drugo se bodo udeleženci na stezo, na kateri je 20-letni Makolčan lani po zmagi v prvem nastopu zasedel končno tretje mesto, pognali ob 17. uri. Gajser si je v včerajšnjih kvalifikacijah zagotovil šesto izhodišče, štartal pa odlično in prve štiri kroge gledal zgolj v hrbet poznejšega zmagovalca, Francoza Gautierja Paulina (husqvarna), ki je bil na čelu kolone od prvega do zadnjega kroga. Svetovni prvak je po napaki v petem zdrsnil z drugega …