Gomboc peti na EP v Kazanu

Kategorija: Drugi športi Thu, 21 Apr 2016 18:34:00 +0200 Kazan - Uvodni dan dan evropskega prvenstva v Kazanu so na blazine dvorane Tatneft stopili štirje slovenski judoisti, najbližje odličju pa je bil Adrian Gomboc, ki je v kategoriji do 66 kilogramov osvojil peto mesto. Gomboc je tekmovanje začel obetavno in se s tremi zmagami prebil v polfinale. To je pomenilo, da je imel dve možnosti za osvojitev odličja, a je nato izgubil proti Britancu Colinu Oatesu in kasneje še proti Rusu Arsenu Galstjanu, kar je pomenilo peto mesto. Gomboc je bil za začetek prost, v drugem pa ga je pričakal Moldavec Denis Vieru. Njun obračun je bil zelo izenačen, dobil pa ga je varovanec Urške Žolnir, potem ko mu je dobro minuto ped iztekom časa uspel met za wazari (7:0). V osmini finala je premagal Belorusa Dmitrija Minkova, lanskega evropskega podprvaka ...

Kategorija: Drugi športi Thu, 21 Apr 2016 18:34:00 +0200 Kazan – Uvodni dan dan evropskega prvenstva v Kazanu so na blazine dvorane Tatneft stopili štirje slovenski judoisti, najbližje odličju pa je bil Adrian Gomboc, ki je v kategoriji do 66 kilogramov osvojil peto mesto. Gomboc je tekmovanje začel obetavno in se s tremi zmagami prebil v polfinale. To je pomenilo, da je imel dve možnosti za osvojitev odličja, a je nato izgubil proti Britancu Colinu Oatesu in kasneje še proti Rusu Arsenu Galstjanu, kar je pomenilo peto mesto. Gomboc je bil za začetek prost, v drugem pa ga je pričakal Moldavec Denis Vieru. Njun obračun je bil zelo izenačen, dobil pa ga je varovanec Urške Žolnir, potem ko mu je dobro minuto ped iztekom časa uspel met za wazari (7:0). V osmini finala je premagal Belorusa Dmitrija Minkova, lanskega evropskega podprvaka …