Hamilton napoveduje lov na Vettla

Kategorija: Avtomoto Fri, 07 Jul 2017 12:00:00 +0200 Spielberg - Lewis Hamilton je bil najhitrejši na prvem prostem treningu pred veliko nagrado Avstrije, devete letošnje dirke za svetovno prvenstvo formule ena. Voznik Mercedesa je na dobre štiri kilometre dolgem krogu za manj kot dve desetinki sekunde prehitel Nizozemca Maxa Verstappna, ki vozi za avstrijsko ekipo Red Bull, tretji pa je bil Hamiltonov moštveni kolega, Finec Valtteri Bottas. S časom 1:05,975 je postavil tudi neuradni rekord proge. Nekoliko slabše sta se na uvodu odrezala oba Ferrarija. Tako Sebastian Vettel kot Kimi Räikkönen sta imela nemalo težav, a kljub temu, da sta se oba zavrtela v prvem ovinku, njuna dirkalnika ostajata nepoškodovana. Trening sta končala na četrtem oziroma šestem mestu. Danes bo ob 13. uri na sporedu še en prosti trening, dirka pa bo v nedeljo ob 14. uri. Lansko zmago brani ...

Kategorija: Avtomoto Fri, 07 Jul 2017 12:00:00 +0200 Spielberg – Lewis Hamilton je bil najhitrejši na prvem prostem treningu pred veliko nagrado Avstrije, devete letošnje dirke za svetovno prvenstvo formule ena. Voznik Mercedesa je na dobre štiri kilometre dolgem krogu za manj kot dve desetinki sekunde prehitel Nizozemca Maxa Verstappna, ki vozi za avstrijsko ekipo Red Bull, tretji pa je bil Hamiltonov moštveni kolega, Finec Valtteri Bottas. S časom 1:05,975 je postavil tudi neuradni rekord proge. Nekoliko slabše sta se na uvodu odrezala oba Ferrarija. Tako Sebastian Vettel kot Kimi Räikkönen sta imela nemalo težav, a kljub temu, da sta se oba zavrtela v prvem ovinku, njuna dirkalnika ostajata nepoškodovana. Trening sta končala na četrtem oziroma šestem mestu. Danes bo ob 13. uri na sporedu še en prosti trening, dirka pa bo v nedeljo ob 14. uri. Lansko zmago brani …