Hokejsko SP: prvi veliki derbi odločil Panarin (VIDEO)

Kategorija: Hokej Fri, 05 May 2017 21:45:00 +0200 Köln - Ruski hokejisti, branilci lanskega brona, so svetovno prvenstvo najvišjega kakovostnega razreda v Kölnu odprli z mukoma prigarano zmago, od Švedske - ki ima v kadru kar 16 akterjev iz NHL - so bili namreč z 2:1 boljši šele po izvajanju kazenskih strelov. Za nameček so tekmeci prvi vodili, v 15. minuti je bil namreč uspešen Elias Lindholm, 22-letni napadalec Caroline v NHL. Rusi so izenačili šele v tretji tretjini, ob koncu 44. minute se je med strelce vpisal Sergej Andronov in izvlekel podaljšek. V njem se mreži nista zatresli, zato je odločala loterija najstrožjih kazni, mož odločitve pred razprodanim avditorijem z 18.537 gledalci je bil Artjom Panarin, prvi zvezdnik moštva, sicer pa napadalec Chicaga. V prvih dveh tretjinah so bili sicer napadalno agilnejši Švedi (razmerje strelov 17:11), v ...

Kategorija: Hokej Fri, 05 May 2017 21:45:00 +0200 Köln – Ruski hokejisti, branilci lanskega brona, so svetovno prvenstvo najvišjega kakovostnega razreda v Kölnu odprli z mukoma prigarano zmago, od Švedske – ki ima v kadru kar 16 akterjev iz NHL – so bili namreč z 2:1 boljši šele po izvajanju kazenskih strelov. Za nameček so tekmeci prvi vodili, v 15. minuti je bil namreč uspešen Elias Lindholm, 22-letni napadalec Caroline v NHL. Rusi so izenačili šele v tretji tretjini, ob koncu 44. minute se je med strelce vpisal Sergej Andronov in izvlekel podaljšek. V njem se mreži nista zatresli, zato je odločala loterija najstrožjih kazni, mož odločitve pred razprodanim avditorijem z 18.537 gledalci je bil Artjom Panarin, prvi zvezdnik moštva, sicer pa napadalec Chicaga. V prvih dveh tretjinah so bili sicer napadalno agilnejši Švedi (razmerje strelov 17:11), v …