Kanadčanom bron na olimpijskem hokejskem turnirju

Kategorija: Novice Sat, 24 Feb 2018 16:23:00 +0100 Pjongčang - Kanadska moška hokejska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojila bronasto kolajno, potem ko je v malem finalu premagala Češko s 6:4 (3:1, 0:0, 3:3). V nedeljskem velikem finalu, ki bo ob 5.10, se bosta merili favorizirana ekipa ruskih olimpijskih športnikov in presenečenje iger Nemčija. Tekma za bron je ponudila zanimivo predstavo, polno zadetkov in na koncu veselje Kanadčanov, za katere je to tolažilna nagrada po slavju na prejšnjih OI v Sočiju 2014. Igralci z javorovim listom na dresih so do kolajne prišli povsem zasluženo, ne nazadnje so proti tekmečevim vratom sprožili 30 strelov oziroma deset več kot tekmeci, do lepe prednosti prišli že v prvi tretjini, v tretji pa le še zapečatili usodo Čehov, ki tako v času samostojnosti ostajajo pri zlatu z OI 1998 v Naganu ...

Kategorija: Novice Sat, 24 Feb 2018 16:23:00 +0100 Pjongčang – Kanadska moška hokejska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojila bronasto kolajno, potem ko je v malem finalu premagala Češko s 6:4 (3:1, 0:0, 3:3). V nedeljskem velikem finalu, ki bo ob 5.10, se bosta merili favorizirana ekipa ruskih olimpijskih športnikov in presenečenje iger Nemčija. Tekma za bron je ponudila zanimivo predstavo, polno zadetkov in na koncu veselje Kanadčanov, za katere je to tolažilna nagrada po slavju na prejšnjih OI v Sočiju 2014. Igralci z javorovim listom na dresih so do kolajne prišli povsem zasluženo, ne nazadnje so proti tekmečevim vratom sprožili 30 strelov oziroma deset več kot tekmeci, do lepe prednosti prišli že v prvi tretjini, v tretji pa le še zapečatili usodo Čehov, ki tako v času samostojnosti ostajajo pri zlatu z OI 1998 v Naganu …