Kenijci spet zaznamovali Maraton treh src

Kategorija: Šport Sat, 20 May 2017 14:09:00 +0200 Radenci - Joel Mwangi med moškimi in Gladys Biwott med ženskami, oba iz Kenije, sta zmagovalca letošnjega velikega Maratona treh src v Radencih. Kenijci in Kenijke so gospodarili tudi na polmaratonu na 21 kilometrov: Stellah Jepngenich  je zmagala med ženskami, Silas Too Kiprono med moškimi. Pri ženskah se je na 21-kilometrski progi na drugo mesto med dve Kenijki vrinili naša Sonja Roman, med moškimi je bil najboljši Slovenec Domen Hafner na tretjem mestu. Pol krajša razdalja je štela tudi za slovensko državno prvenstvo, tako da sta Romanova in Hafner postala slovenska državna prvaka v polmaratonu. »Kenijka Matebova mi je ušla že po šestih kilometrih. Vedela sem, da bo proga razgibana, zato sem jo mogoče prehitro spustila naprej, toda z naslovom državne prvakinje sem zelo zadovoljna. Kljub dolgi športni poti mi domači naslov, še ...

Kategorija: Šport Sat, 20 May 2017 14:09:00 +0200 Radenci – Joel Mwangi med moškimi in Gladys Biwott med ženskami, oba iz Kenije, sta zmagovalca letošnjega velikega Maratona treh src v Radencih. Kenijci in Kenijke so gospodarili tudi na polmaratonu na 21 kilometrov: Stellah Jepngenich  je zmagala med ženskami, Silas Too Kiprono med moškimi. Pri ženskah se je na 21-kilometrski progi na drugo mesto med dve Kenijki vrinili naša Sonja Roman, med moškimi je bil najboljši Slovenec Domen Hafner na tretjem mestu. Pol krajša razdalja je štela tudi za slovensko državno prvenstvo, tako da sta Romanova in Hafner postala slovenska državna prvaka v polmaratonu. »Kenijka Matebova mi je ušla že po šestih kilometrih. Vedela sem, da bo proga razgibana, zato sem jo mogoče prehitro spustila naprej, toda z naslovom državne prvakinje sem zelo zadovoljna. Kljub dolgi športni poti mi domači naslov, še …