Kevin Venta evropsko prvenstvo odprl s 14. mestom

Kategorija: Drugi športi Sat, 22 Jul 2017 12:02:00 +0200 Baku - Slovenski strelec Kevin Venta je na evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju zasedel 14. mesto v disciplini malokalibrska pištola na 50 metrov, potem ko je zadel 535 krogov. Ormožan, sicer edini slovenski predstavnik v članski konkurenci s pištolo na evropskem prvenstvu z malokalibrskim, velikokalibrskim in puško šibrenico v Azerbajdžanu, je v vetrovnih razmerah in 34 stopinjah Celzija tekmo odprl z 88 krogi. V nadaljevanju je nanizal 91, 90, 93 in 89 krogov, priložnost za še boljšo uvrstitev pa zapravil v zadnji seriji, ko je zadel zgolj 84 krogov. Navkljub spodleteli zadnji seriji se je uvrstil v prvo tretjino nastopajočih. Venta je v zadnjih letih v tej disciplini naredil viden kakovosten korak naprej, v zadnjih dveh sezonah se je na tekmah za svetovni pokal štirikrat prebil med najboljšo dvajseterico, najboljši dosežek pa ...

Kategorija: Drugi športi Sat, 22 Jul 2017 12:02:00 +0200 Baku – Slovenski strelec Kevin Venta je na evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju zasedel 14. mesto v disciplini malokalibrska pištola na 50 metrov, potem ko je zadel 535 krogov. Ormožan, sicer edini slovenski predstavnik v članski konkurenci s pištolo na evropskem prvenstvu z malokalibrskim, velikokalibrskim in puško šibrenico v Azerbajdžanu, je v vetrovnih razmerah in 34 stopinjah Celzija tekmo odprl z 88 krogi. V nadaljevanju je nanizal 91, 90, 93 in 89 krogov, priložnost za še boljšo uvrstitev pa zapravil v zadnji seriji, ko je zadel zgolj 84 krogov. Navkljub spodleteli zadnji seriji se je uvrstil v prvo tretjino nastopajočih. Venta je v zadnjih letih v tej disciplini naredil viden kakovosten korak naprej, v zadnjih dveh sezonah se je na tekmah za svetovni pokal štirikrat prebil med najboljšo dvajseterico, najboljši dosežek pa …