Konec niza zmag, Volaš snedel točko Mariboru

Pa je konec mariborskega niza zmag. Štajerski derbi se je končal brez zmagovalca. Nogometaši Maribora so v 25. krogu prve lige iz celjske Arene Petrol odnesli (le) točko za remi z 1:1. Vijoličasti bodo nedeljo na vrhu lestvice dočakali z desetimi točkami prednosti pred Olimpijo. Ljubljančani se lahko jutri, ko bodo gostili Koper, približajo. Hitro je Maribor povedel. Damjan Bohar je v 6. minuti odvzel žogo na sredini igrišča, Dare Vršič je potegnil v napad in z enajsto asistenco sezone našel Milivoja Novakovića. Edini nogometaš Maribora, ki ga je selektor Srečko Katanec poklical v slovensko reprezentanco za tekmo s Škotsko, je imel na desni strani toliko prostora, da bi lahko pred zaključkom še obrnil kamion. 37-letnik se je s sedmim ligaškim golom sezone na drugem mestu klubske lestvice strelcev izenačil z Vršičem in Marcosom Tavaresom, ki je tudi četrto tekmo v nizu začel na klopi. "Kdor ne skače, ni Celjan," so na severni tribuni prepevali otroci, člani mladinske akademije domačega kluba. Najvišje je skočil Ankarančan, nekdanji Mariborčan, a strel Daliborja Volaša z glavo je Jasmin Handanović v 29. minuti brez težav ujel. Več dela je imel tri minute kasneje vratar grofov Matic Kotnik, ko je poslal v kot strel Luke Zahovića z glavo. Tudi Handanović je dočakal svoj trenutek. V 40. minuti je s parado preprečil veselje nekdanjemu soigralcu Goranu Cvijanoviću. Trije nekdanji člani Maribora so bili v postavi Celja. Ob Volašu in Cvijanoviću še vijoličasti bojevnik iz leta 2010, Elvedin Džinić. Amar Rahmanović zaradi kartonov ni smel igrati, vratar Matjaž Rozman pa je bil na klopi. Sektor za gostujoče navijače je bil poln. "Oj, Celjani, kak‘ ste smešni vi," so s tradicionalno zbadljivko pred polčasom postregle viole. Rumeno-modri so odgovorili. Z golom. Po podaji Tadeja Vidmajerja z leve strani je Cvijanović najprej zatresel prečko, Rudi Požeg Vancaš pa je odbitek odložil Volašu. Najboljši strelec Celjanov v tej sezoni – zadel je desetič – je z desnico izenačil. Držal

Pa je konec mariborskega niza zmag. Štajerski derbi se je končal brez zmagovalca. Nogometaši Maribora so v 25. krogu prve lige iz celjske Arene Petrol odnesli (le) točko za remi z 1:1. Vijoličasti bodo nedeljo na vrhu lestvice dočakali z desetimi točkami prednosti pred Olimpijo. Ljubljančani se lahko jutri, ko bodo gostili Koper, približajo. Hitro je Maribor povedel. Damjan Bohar je v 6. minuti odvzel žogo na sredini igrišča, Dare Vršič je potegnil v napad in z enajsto asistenco sezone našel Milivoja Novakovića. Edini nogometaš Maribora, ki ga je selektor Srečko Katanec poklical v slovensko reprezentanco za tekmo s Škotsko, je imel na desni strani toliko prostora, da bi lahko pred zaključkom še obrnil kamion. 37-letnik se je s sedmim ligaškim golom sezone na drugem mestu klubske lestvice strelcev izenačil z Vršičem in Marcosom Tavaresom, ki je tudi četrto tekmo v nizu začel na klopi. “Kdor ne skače, ni Celjan,” so na severni tribuni prepevali otroci, člani mladinske akademije domačega kluba. Najvišje je skočil Ankarančan, nekdanji Mariborčan, a strel Daliborja Volaša z glavo je Jasmin Handanović v 29. minuti brez težav ujel. Več dela je imel tri minute kasneje vratar grofov Matic Kotnik, ko je poslal v kot strel Luke Zahovića z glavo. Tudi Handanović je dočakal svoj trenutek. V 40. minuti je s parado preprečil veselje nekdanjemu soigralcu Goranu Cvijanoviću. Trije nekdanji člani Maribora so bili v postavi Celja. Ob Volašu in Cvijanoviću še vijoličasti bojevnik iz leta 2010, Elvedin Džinić. Amar Rahmanović zaradi kartonov ni smel igrati, vratar Matjaž Rozman pa je bil na klopi. Sektor za gostujoče navijače je bil poln. “Oj, Celjani, kak‘ ste smešni vi,” so s tradicionalno zbadljivko pred polčasom postregle viole. Rumeno-modri so odgovorili. Z golom. Po podaji Tadeja Vidmajerja z leve strani je Cvijanović najprej zatresel prečko, Rudi Požeg Vancaš pa je odbitek odložil Volašu. Najboljši strelec Celjanov v tej sezoni – zadel je desetič – je z desnico izenačil. Držal