Kraftu zmaga, Prevca pod stopničkami

Na prvem letalskem preizkusu v tej sezoni svetovnega pokala v smučarskih skokih je Slovenija v nemškem Oberstdorfu ostala brez uvrstitve na zmagovalni oder. Vseeno se je zelo izkazal 17-letni Domen Prevc, za katerega je bila to prva letalka preizkušnja v karieri, saj je pristal na petem mestu. Njegov brat Peter Prevc se je uvrstil tik za njim. Ponagajale so mu predvsem vetrovne razmere v prvi seriji, zaradi katerih so njegovi najhujši tekmeci skakali z nižjega zaletnega mesta in pridobili dodatne točke. Tako je kljub daljavi 220m po prvi seriji Peter Prevc končal na desetem mestu, Domen Prevc pa z isto daljavo na tretjem. Izkazali so se tudi drugi slovenski tekmovalci. Jernej Damjan je s 13. mestom zabeležil najboljši rezultat sezone, Jurij Tepeš je po prvem skoku v izteku skakalnice padel, a se vseeno uvrstil v drugo serijo in končal na 20. mestu, tik za njim je pristal še Anže Lanišek in vpisal prve točke v tej sezoni. Neuspešen je bil le Cene Prevc, ki se s 33. mestom po prvem skoku ni prebil v finale. Najboljši na povsem prenovljeni letalnici je bil Avstrijec Stefan Kraft, ki je tako po treh zmagoslavnih sezonah Petra Prevca v skupnem seštevku poletov prevzel vodstvo v tem točkovanju. Drugi je bil Nemec Andrea Wellinger, ki je z 234,5 metra postavil rekord skakalnice, trtejo stopničko je zasedel vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Poljak Kamil Stoch. Druga tekma bo na sporedu jutri ob 15. uri.Šport