Lahki dvojec ostal brez finala in OI

Kategorija: Drugi športi Mon, 23 May 2016 17:53:00 +0200 Luzern - Slovenska posadka Aleš Jalen in Marko Bolha je med lahkimi dvojnimi dvojci na tekmi svetovnega pokala v veslanju v Luzernu, ki je tudi olimpijska kvalifikacijska regata, v polfinalu končala na šestem mestu. Slovenca sta tako tudi izpadla iz boja za olimpijske igre v Riu. Jalen in Bolha sta bila v polfinalu lahkih dvojnih dvojcev šesta, tako da se nista uvrstila v finale in nadaljevanje boja za vozovnice za Rio. Za te se bodo med lahkimi dvojnimi dvojci pomerile posadke Danske, Španije, Portugalske, Belgije, Turčije in Nove Zelandije. Močan start španske posadke je presenetil vse tekmece, vendar pa so se razlike kmalu zmanjšale, tako da tudi Slovenca na prvem merjenju vmesnega časa nista zaostajala veliko. Na polovici proge sta bila še peta z zaostankom le dobrih treh sekund za tretjim mestom, ...

Kategorija: Drugi športi Mon, 23 May 2016 17:53:00 +0200 Luzern – Slovenska posadka Aleš Jalen in Marko Bolha je med lahkimi dvojnimi dvojci na tekmi svetovnega pokala v veslanju v Luzernu, ki je tudi olimpijska kvalifikacijska regata, v polfinalu končala na šestem mestu. Slovenca sta tako tudi izpadla iz boja za olimpijske igre v Riu. Jalen in Bolha sta bila v polfinalu lahkih dvojnih dvojcev šesta, tako da se nista uvrstila v finale in nadaljevanje boja za vozovnice za Rio. Za te se bodo med lahkimi dvojnimi dvojci pomerile posadke Danske, Španije, Portugalske, Belgije, Turčije in Nove Zelandije. Močan start španske posadke je presenetil vse tekmece, vendar pa so se razlike kmalu zmanjšale, tako da tudi Slovenca na prvem merjenju vmesnega časa nista zaostajala veliko. Na polovici proge sta bila še peta z zaostankom le dobrih treh sekund za tretjim mestom, …