Liga Nova KBM: Parkerjev zmagoviti met prehitela sirena

Kategorija: Košarka Thu, 12 May 2016 22:03:00 +0200 Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpija so na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva pred domačimi gledalci premagali branilca naslova Tajfun z 78:74. Ljubljančani so tekmo dobili z majhno mero sreče. Slabe štiri minute pred koncem so imeli 12 točk prednosti (75:63), vendar pa se je Tajfun vrnil in v zadnji minuti približal na dve točki (74:76). V zadnjem napadu gostov je Samuel Parker zadel trojko, a so sodniki po ogledu posnetka presodili, da se je napad že iztekel. Olimpija je zmago potrdila s prostima metoma Mihe Lapornika. Gonilna sila Olimpije je bil Sava Lešić, ki je tekmo končal z 28 točkami in 8 skoki, Dawan Robinson je prispeval 18 točk, Miha Lapornik pa 12 točk. Pri Tajfunu je bil prvi strelec Sandi Čebular z 19 točkami, Samuel Parker je dodal 13 točk. V prvi četrtini ...

Kategorija: Košarka Thu, 12 May 2016 22:03:00 +0200 Ljubljana – Košarkarji Uniona Olimpija so na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva pred domačimi gledalci premagali branilca naslova Tajfun z 78:74. Ljubljančani so tekmo dobili z majhno mero sreče. Slabe štiri minute pred koncem so imeli 12 točk prednosti (75:63), vendar pa se je Tajfun vrnil in v zadnji minuti približal na dve točki (74:76). V zadnjem napadu gostov je Samuel Parker zadel trojko, a so sodniki po ogledu posnetka presodili, da se je napad že iztekel. Olimpija je zmago potrdila s prostima metoma Mihe Lapornika. Gonilna sila Olimpije je bil Sava Lešić, ki je tekmo končal z 28 točkami in 8 skoki, Dawan Robinson je prispeval 18 točk, Miha Lapornik pa 12 točk. Pri Tajfunu je bil prvi strelec Sandi Čebular z 19 točkami, Samuel Parker je dodal 13 točk. V prvi četrtini …