Luca Aerni od 30. mesta do kombinacijskega zlata

Kategorija: Zimski Mon, 13 Feb 2017 13:41:00 +0100 St. Moritz - Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju v St. Moritzu se nadaljuje z moško alpsko kombinacijo. Potem ko so zaradi megle moški smuk s sobote prestavili na nedeljo, so moški del karavane posledično prikrajšali za dan počitka pred kombinacijo.  Smuk švicarskim adutom ni najbolje uspel, a so vse nadoknadili v slalomu. Luca Aerni se je za las uvrstil v prvo trideseterico na smuku, se prvi pomeril s slalomsko progo in na mestu vodilnega ostal vse do konca. Prvič v zgodovini svetovnih prvenstev se je zgodilo, da bi kombinacijo zmagal tekmovalec, ki je po smuku zasedal 30. mesto, Aernijev rezultat pa lahko služi kot opomin mednarodni smučarski zvezi (FIS), da razmisli o prihodnosti te discipline.  Na drugem mestu je kljub neprepričljivi vožnji končal Avstrijec Marcel Hirscher, ki je na koncu za zlatom ...

Kategorija: Zimski Mon, 13 Feb 2017 13:41:00 +0100 St. Moritz – Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju v St. Moritzu se nadaljuje z moško alpsko kombinacijo. Potem ko so zaradi megle moški smuk s sobote prestavili na nedeljo, so moški del karavane posledično prikrajšali za dan počitka pred kombinacijo.  Smuk švicarskim adutom ni najbolje uspel, a so vse nadoknadili v slalomu. Luca Aerni se je za las uvrstil v prvo trideseterico na smuku, se prvi pomeril s slalomsko progo in na mestu vodilnega ostal vse do konca. Prvič v zgodovini svetovnih prvenstev se je zgodilo, da bi kombinacijo zmagal tekmovalec, ki je po smuku zasedal 30. mesto, Aernijev rezultat pa lahko služi kot opomin mednarodni smučarski zvezi (FIS), da razmisli o prihodnosti te discipline.  Na drugem mestu je kljub neprepričljivi vožnji končal Avstrijec Marcel Hirscher, ki je na koncu za zlatom …