Marko Baloh v Kaliforniji do naslova svetovnega prvaka

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 05 Nov 2017 20:10:00 +0100 Borrego Springs - Ultramaratonski kolesar Marko Baloh je na zadnji dirki sezone v kalifornijskem Borrega Springsu postal svetovni prvak v 24-urni vožnji na čas. Na dirki je nastopilo več kot 100 kolesarjev, tudi vsi najboljši ultramaratonski kolesarji z izjemo Christopha Strasserja, ki je zaradi utrujenosti predčasno zaključil sezono. Baloh je prevozil 811 kilometrov in postal svetovni prvak v kategoriji od 50 do 59 let, v absolutni konkurenci je končal na tretjem mestu, z 822 prevoženimi kilometri je zmagal Nemec Martin Bendzus. Marko je po dirki povedal: »Svetovno prvenstvo v 24 ur dolgi vožnji na čas je bilo eden izmed glavnih ciljev sezone in vesel sem, da sem jo zaključil z zmago. Seveda sem si želel tudi zmage v absolutni konkurenci, ampak sta bila dva tokrat enostavno močnejša od mene. Kljub temu ...

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 05 Nov 2017 20:10:00 +0100 Borrego Springs – Ultramaratonski kolesar Marko Baloh je na zadnji dirki sezone v kalifornijskem Borrega Springsu postal svetovni prvak v 24-urni vožnji na čas. Na dirki je nastopilo več kot 100 kolesarjev, tudi vsi najboljši ultramaratonski kolesarji z izjemo Christopha Strasserja, ki je zaradi utrujenosti predčasno zaključil sezono. Baloh je prevozil 811 kilometrov in postal svetovni prvak v kategoriji od 50 do 59 let, v absolutni konkurenci je končal na tretjem mestu, z 822 prevoženimi kilometri je zmagal Nemec Martin Bendzus. Marko je po dirki povedal: »Svetovno prvenstvo v 24 ur dolgi vožnji na čas je bilo eden izmed glavnih ciljev sezone in vesel sem, da sem jo zaključil z zmago. Seveda sem si želel tudi zmage v absolutni konkurenci, ampak sta bila dva tokrat enostavno močnejša od mene. Kljub temu …