Mladoletni Kanadčan previsoka ovira za Rolo

Kategorija: Tenis Sat, 18 Mar 2017 08:29:00 +0100 Drummondville - Avantura slovenskega teniškega igralca Blaža Role na turnirju iz serije challenger z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v kanadskem Drummondvillu se je končala v četrtfinalu. V njem je moral namreč premoč priznati mlademu, komaj 17-letnemu v Izraelu rojenemu domačemu tekmecu Denisu Šapovalovu, ki je za zmago s 7:6 (6) in 6:4 potreboval uro in 21 minut zelo izenačene igre. Kanadčana zdaj v polfinalu čaka nepostavljeni rojak, povabljenec Felix Auger-Aliassime. Rola in Šapovalov sta si na nasprotnih straneh mreže stala prvič doslej, tehtnica pa se je na Denisovo stran nagnila predvsem zavoljo udarnega začetnega udarca in kar enajstih asov (tekmec jih je zmogel šest). Obenem je - v drugem nizu - izkoristil eno od štirih priložnosti za brejk, medtem ko ni bil 26-letni Ptujčan iz dveh poskusov uspešen niti enkrat. Slovenec, ...

Kategorija: Tenis Sat, 18 Mar 2017 08:29:00 +0100 Drummondville – Avantura slovenskega teniškega igralca Blaža Role na turnirju iz serije challenger z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v kanadskem Drummondvillu se je končala v četrtfinalu. V njem je moral namreč premoč priznati mlademu, komaj 17-letnemu v Izraelu rojenemu domačemu tekmecu Denisu Šapovalovu, ki je za zmago s 7:6 (6) in 6:4 potreboval uro in 21 minut zelo izenačene igre. Kanadčana zdaj v polfinalu čaka nepostavljeni rojak, povabljenec Felix Auger-Aliassime. Rola in Šapovalov sta si na nasprotnih straneh mreže stala prvič doslej, tehtnica pa se je na Denisovo stran nagnila predvsem zavoljo udarnega začetnega udarca in kar enajstih asov (tekmec jih je zmogel šest). Obenem je – v drugem nizu – izkoristil eno od štirih priložnosti za brejk, medtem ko ni bil 26-letni Ptujčan iz dveh poskusov uspešen niti enkrat. Slovenec, …