Mugerli izpadel iz boja za zmago

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 07 May 2016 17:04:00 +0200 Pirqulu - Kraljevska četrta etapa kolesarske dirke po Azerbajdžanu - 115,3 kilometra dolga proga med Gabalo in Pirqulujem je bila pisana na kožo »hribolazcem« - se ni razpletla po željah enega od dveh slovenskih predstavnikov Mateja Mugerlija, člana domačega moštva Synergy Baku. Prekaljeni 34-letnik je imel namreč pred etapo v skupnem seštevku sedmo izhodišče, potem ko je bil včeraj najhitrejši v Gabali, za skupno vodilnim pa je zaostajal zgolj sekundo. Danes je na 26. mestu izgubil več kot tri minute in tri četrt, kar ga je pred jutrišnjo zadnjo etapo na 158-kilometrski progi s štartom in ciljem v Bakuju skupno pahnilo na rob dvajseterice. Danes je imel sicer v ciljnem šprintu trojice najmočnejše noge Italijan Luca Wackermann (Nasr-Dubai), ki se je letos veselil že treh generalnih zmag na preizkušnjah po Alžiriji. ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 07 May 2016 17:04:00 +0200 Pirqulu – Kraljevska četrta etapa kolesarske dirke po Azerbajdžanu – 115,3 kilometra dolga proga med Gabalo in Pirqulujem je bila pisana na kožo »hribolazcem« – se ni razpletla po željah enega od dveh slovenskih predstavnikov Mateja Mugerlija, člana domačega moštva Synergy Baku. Prekaljeni 34-letnik je imel namreč pred etapo v skupnem seštevku sedmo izhodišče, potem ko je bil včeraj najhitrejši v Gabali, za skupno vodilnim pa je zaostajal zgolj sekundo. Danes je na 26. mestu izgubil več kot tri minute in tri četrt, kar ga je pred jutrišnjo zadnjo etapo na 158-kilometrski progi s štartom in ciljem v Bakuju skupno pahnilo na rob dvajseterice. Danes je imel sicer v ciljnem šprintu trojice najmočnejše noge Italijan Luca Wackermann (Nasr-Dubai), ki se je letos veselil že treh generalnih zmag na preizkušnjah po Alžiriji. …