Ne dirka, temveč že kar blatni boj za preživetje

Kategorija: Avtomoto Mon, 06 Mar 2017 08:00:00 +0100 Pangkal Pinang – Dirke na novih prizoriščih so za motokrosiste vselej izlet v neznano, če jih povrhu spremljajo še tako skrajne vremenske razmere, kot so včerajšnjo drugo v koledarju SP v Indoneziji, pa je izziv še toliko zahtevnejši. Branilec šampionske lovorike v razredu MXGP Tim Gajser je v zgolj eni odpeljani vožnji zasedel 7. mesto.Najsi so se prireditelji še tako trudili pripraviti vsaj kolikor toliko spodobno progo, s katero bi upravičili uvrstitev indonezijske preizkušnje v elitni koledar, so bili proti neusmiljeni naravi nemočni. Ne le, da so se dirkači znašli na povsem neznanem terenu, za nameček sta jih na otoku Bangka pričakala močno deževje in posledično blato do kolen. Program konca tedna je bil zato po sili razmer prepolovljen. Izvedli so le prosti trening, ogrevanje pred preizkušnjo in prvo vožnjo, ...

Kategorija: Avtomoto Mon, 06 Mar 2017 08:00:00 +0100 Pangkal Pinang – Dirke na novih prizoriščih so za motokrosiste vselej izlet v neznano, če jih povrhu spremljajo še tako skrajne vremenske razmere, kot so včerajšnjo drugo v koledarju SP v Indoneziji, pa je izziv še toliko zahtevnejši. Branilec šampionske lovorike v razredu MXGP Tim Gajser je v zgolj eni odpeljani vožnji zasedel 7. mesto.Najsi so se prireditelji še tako trudili pripraviti vsaj kolikor toliko spodobno progo, s katero bi upravičili uvrstitev indonezijske preizkušnje v elitni koledar, so bili proti neusmiljeni naravi nemočni. Ne le, da so se dirkači znašli na povsem neznanem terenu, za nameček sta jih na otoku Bangka pričakala močno deževje in posledično blato do kolen. Program konca tedna je bil zato po sili razmer prepolovljen. Izvedli so le prosti trening, ogrevanje pred preizkušnjo in prvo vožnjo, …