Neuville najboljši v poljskem blatu

Kategorija: Avtomoto Sun, 02 Jul 2017 15:45:00 +0200 Gdansk - Thierry Neuville (Hyundai) je zmagovalec relija po Poljski, osme dirke svetovnega prvenstva. Drugo mesto je osvojil njegov sotekmovalec pri Hyundaiju, Novozelandec Hayden Paddon, tretji je bil Francoz Sebastien Ogier (Ford). Za Neuvilla je to še tretja zmaga v sezoni, skupno pa peta v SP. Letošnji, že 74. reli na Poljskem je bil izjemno zahteven. Močan dež je ceste v oklici Mikolajkija spremenil v blatne drsalnice in le redki dirkači so se izognili večjim težavam, številni pa so dirko končali predčasno zaradi trčenj, prevračanj ali tehničnih okvar. Najbolj bridko je bilo dogajanje zadnji dan za Estonca Otta Tänaka. Potem ko je na prejšnji dirki na Sardiniji prvič v karieri zmagal na najvišji ravni, je bil zelo resno v igri za še eno zmago. Do sobote sta se z Neuvillom ostro dajala ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 02 Jul 2017 15:45:00 +0200 Gdansk – Thierry Neuville (Hyundai) je zmagovalec relija po Poljski, osme dirke svetovnega prvenstva. Drugo mesto je osvojil njegov sotekmovalec pri Hyundaiju, Novozelandec Hayden Paddon, tretji je bil Francoz Sebastien Ogier (Ford). Za Neuvilla je to še tretja zmaga v sezoni, skupno pa peta v SP. Letošnji, že 74. reli na Poljskem je bil izjemno zahteven. Močan dež je ceste v oklici Mikolajkija spremenil v blatne drsalnice in le redki dirkači so se izognili večjim težavam, številni pa so dirko končali predčasno zaradi trčenj, prevračanj ali tehničnih okvar. Najbolj bridko je bilo dogajanje zadnji dan za Estonca Otta Tänaka. Potem ko je na prejšnji dirki na Sardiniji prvič v karieri zmagal na najvišji ravni, je bil zelo resno v igri za še eno zmago. Do sobote sta se z Neuvillom ostro dajala …