NHL: v finalu Morski psi proti Pingvinom (VIDEO)

Kategorija: Hokej Fri, 27 May 2016 06:50:00 +0200 Pittsburgh - Morski psi iz San Joseja, ki so sploh prvič v zgodovini napredovali v veliki finale hokejske lige NHL, so sinoči dobili tudi sklepnega tekmeca. To so Pingvini iz Pittsburgha, ki so v odločilnem sedmem obračunu pred 18.638 domačimi navijači v dvorani Consol Energy Center z 2:1 odpravili Tampo, ki tako ni izkoristila zaključnega ploščka v seriji, saj je vodila že s 3:2 v zmagah. Pittsburgh v svojem petem finalu doslej lovi četrto lovoriko oziroma prvo po sezoni 2008/09, ko je v velikem finalu s 4:3 v zmagah odpravil zasedbo Detroita. V sinočnjem obračunu je bil promet izključno enosmeren, gostje so jo še dobro odnesli, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov v okvir vrat - kar 39:17! Sploh v drugi tretjini so Pingvini uprizorili strelske vaje, dva od kar 21 ...

Kategorija: Hokej Fri, 27 May 2016 06:50:00 +0200 Pittsburgh – Morski psi iz San Joseja, ki so sploh prvič v zgodovini napredovali v veliki finale hokejske lige NHL, so sinoči dobili tudi sklepnega tekmeca. To so Pingvini iz Pittsburgha, ki so v odločilnem sedmem obračunu pred 18.638 domačimi navijači v dvorani Consol Energy Center z 2:1 odpravili Tampo, ki tako ni izkoristila zaključnega ploščka v seriji, saj je vodila že s 3:2 v zmagah. Pittsburgh v svojem petem finalu doslej lovi četrto lovoriko oziroma prvo po sezoni 2008/09, ko je v velikem finalu s 4:3 v zmagah odpravil zasedbo Detroita. V sinočnjem obračunu je bil promet izključno enosmeren, gostje so jo še dobro odnesli, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov v okvir vrat – kar 39:17! Sploh v drugi tretjini so Pingvini uprizorili strelske vaje, dva od kar 21 …