Nika Križnar le osem desetink do (krstnih) stopničk

Kategorija: Zimski Sun, 21 Jan 2018 10:36:00 +0100 Zao - Potem ko je v petek s sedmim mestom v japonskem Zau vpisala najboljši posamični dosežek dotlej v kratki karieri v svetovnem pokalu, je šla komaj 17-letna slovenska smučarska skakalka Nika Križnar danes še nekoliko višje. Po prvi seriji je imela šesto izhodišče, v drugo pa je eksplodirala in z izjemnim skokom, dolgim kar 97.5 metra, napredovala na četrto mesto. Izkoristila je daleč najboljše vetrovne razmere v finalu, tudi zato je imela več kot 12 točk odbitka v vetrovni izravnavi, kar pa ne zmanjšuje njenega uspeha. Stopničke so se ji izmuznile za pičlih osem desetink točke, kolikor je bila boljša slovita Japonka Sara Takanaši, tudi njena drugouvrščena rojakinja Juki Ito je bila od članice SSK Alpina Žiri boljša zgolj za 1,1 točke. Je pa dvojno domače zmagoslavje preprečila Norvežanka Maren ...

Kategorija: Zimski Sun, 21 Jan 2018 10:36:00 +0100 Zao – Potem ko je v petek s sedmim mestom v japonskem Zau vpisala najboljši posamični dosežek dotlej v kratki karieri v svetovnem pokalu, je šla komaj 17-letna slovenska smučarska skakalka Nika Križnar danes še nekoliko višje. Po prvi seriji je imela šesto izhodišče, v drugo pa je eksplodirala in z izjemnim skokom, dolgim kar 97.5 metra, napredovala na četrto mesto. Izkoristila je daleč najboljše vetrovne razmere v finalu, tudi zato je imela več kot 12 točk odbitka v vetrovni izravnavi, kar pa ne zmanjšuje njenega uspeha. Stopničke so se ji izmuznile za pičlih osem desetink točke, kolikor je bila boljša slovita Japonka Sara Takanaši, tudi njena drugouvrščena rojakinja Juki Ito je bila od članice SSK Alpina Žiri boljša zgolj za 1,1 točke. Je pa dvojno domače zmagoslavje preprečila Norvežanka Maren …