Nogomet: Kanadčanke na tekmi za bron porazile Brazilke

Kategorija: OI 2016 Fri, 19 Aug 2016 20:08:00 +0200 Rio de Janeiro - Gostiteljice olimpijskih iger Brazilke so nogometni turnir končale brez odličja, saj so na tekmi za bron morale priznati premoč Kanadčankam (1:2). Kanadska reprezentanca je prvi gol dosegla v 25. minuti, ko je po prodoru Ashley Lawrence zadela komaj 17-letna Deane Rose, ki je postala najmlajša strelka v zgodovini olimpijskih iger. Deane Rose je sodelovala tudi pri drugem golu svoje reprezentance, ko je v 52. minuti prodrla po desni strani in podala pred gol, tam pa je Christine Sinclair prehitela dve domačinki in žogo potisnila v mrežo. Gostiteljice so izid znižale v 79. minuti prek Beatriz, nato pa do konca tekme neuspešno lovile izenačenje. Kanada je tako ponovila dosežek iz Londona in se okitila z bronom, Brazilija pa je še tretjič v zgodovini iger končala na četrtem mestu. V finalu olimpijskega turnirja ...

Kategorija: OI 2016 Fri, 19 Aug 2016 20:08:00 +0200 Rio de Janeiro – Gostiteljice olimpijskih iger Brazilke so nogometni turnir končale brez odličja, saj so na tekmi za bron morale priznati premoč Kanadčankam (1:2). Kanadska reprezentanca je prvi gol dosegla v 25. minuti, ko je po prodoru Ashley Lawrence zadela komaj 17-letna Deane Rose, ki je postala najmlajša strelka v zgodovini olimpijskih iger. Deane Rose je sodelovala tudi pri drugem golu svoje reprezentance, ko je v 52. minuti prodrla po desni strani in podala pred gol, tam pa je Christine Sinclair prehitela dve domačinki in žogo potisnila v mrežo. Gostiteljice so izid znižale v 79. minuti prek Beatriz, nato pa do konca tekme neuspešno lovile izenačenje. Kanada je tako ponovila dosežek iz Londona in se okitila z bronom, Brazilija pa je še tretjič v zgodovini iger končala na četrtem mestu. V finalu olimpijskega turnirja …