Norvežanke pričakovano najboljše, Slovenke sedme

Kategorija: Zimski Sun, 22 Jan 2017 14:26:00 +0100 Göteborg - Norveške smučarske tekačice so dobile štafetno preizkušnjo 4x5 km za svetovni pokal v švedskem Ulricehamnu. Ingvild Flugstadt Oestberg, Heidi Weng, Astrid Uhrenholdt in Marit Björgen so za 8,8 sekunde premagale Nemke, tretje mesto so z zaostankom devetih sekund zasedle Švedinje. Slovenke so s sedmim mestom izpolnile olimpijsko normo. Slovenke v postavi Anamarija Lampič, Katja Višnar, Lea Einfalt in Alenka Čebašek so med 12 štafetami zasedle sedmo mesto, za zmagovalkami so zaostale minuto, šest sekund in devet desetink, za šestouvrščenimi Finkami so bile počasnejše le za tri desetinke in si s tem priborile olimpijsko vozovnico za nastop na igrah 2018 v Pjongčangu. Kot prva je na 5 km razdalji v prosti tehniki tekla Lampičeva, ki je vseskozi držala stik z najhitrejšimi in predala kot tretja le s sekundo zaostanka za prvo ...

Kategorija: Zimski Sun, 22 Jan 2017 14:26:00 +0100 Göteborg – Norveške smučarske tekačice so dobile štafetno preizkušnjo 4×5 km za svetovni pokal v švedskem Ulricehamnu. Ingvild Flugstadt Oestberg, Heidi Weng, Astrid Uhrenholdt in Marit Björgen so za 8,8 sekunde premagale Nemke, tretje mesto so z zaostankom devetih sekund zasedle Švedinje. Slovenke so s sedmim mestom izpolnile olimpijsko normo. Slovenke v postavi Anamarija Lampič, Katja Višnar, Lea Einfalt in Alenka Čebašek so med 12 štafetami zasedle sedmo mesto, za zmagovalkami so zaostale minuto, šest sekund in devet desetink, za šestouvrščenimi Finkami so bile počasnejše le za tri desetinke in si s tem priborile olimpijsko vozovnico za nastop na igrah 2018 v Pjongčangu. Kot prva je na 5 km razdalji v prosti tehniki tekla Lampičeva, ki je vseskozi držala stik z najhitrejšimi in predala kot tretja le s sekundo zaostanka za prvo …