Po Avstraliji: Porte pred prvo zmago na domači dirki

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 21 Jan 2017 09:05:00 +0100 Adelaide - Avstralski kolesar Richie Porte je osvojil še drugo etapo na letošnji dirki Po Avstraliji. Po zmagi v drugi etapi, je bil najboljši tudi v peti, po 151 km je bil najmočnejši na ciljnem vzponu na Willunga Hill. Za njim je v cilj prišel rojak Nathan Haas, z zaostankom 20 sekund, tretje mesto pa so priznali Kolumbijcu Estebanu Chavesu, ki je imel isti zaostanek. Porte je tako tudi še okrepil vodstvo v seštevku dirke ter bo lahko na zadnji etapi le še potrdil prvi naslov skupnega zmagovalca. Na domači dirki še ni zmagal. Pred zaključnim dejanjem, ravninsko etapo v dolžini 90 km s ciljem v Adelaidi, ima član moštva BMC 48 sekund naskoka pred prvim zasledovalcem Chavesom, Haas pa ima na tretjem mestu skupno 51 sekund zaostanka. »Mislim, da ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 21 Jan 2017 09:05:00 +0100 Adelaide – Avstralski kolesar Richie Porte je osvojil še drugo etapo na letošnji dirki Po Avstraliji. Po zmagi v drugi etapi, je bil najboljši tudi v peti, po 151 km je bil najmočnejši na ciljnem vzponu na Willunga Hill. Za njim je v cilj prišel rojak Nathan Haas, z zaostankom 20 sekund, tretje mesto pa so priznali Kolumbijcu Estebanu Chavesu, ki je imel isti zaostanek. Porte je tako tudi še okrepil vodstvo v seštevku dirke ter bo lahko na zadnji etapi le še potrdil prvi naslov skupnega zmagovalca. Na domači dirki še ni zmagal. Pred zaključnim dejanjem, ravninsko etapo v dolžini 90 km s ciljem v Adelaidi, ima član moštva BMC 48 sekund naskoka pred prvim zasledovalcem Chavesom, Haas pa ima na tretjem mestu skupno 51 sekund zaostanka. »Mislim, da …