Po Japonski: peklenski Fudži razredčil vrste favoritov

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 03 Jun 2016 09:48:00 +0200 Subaširi - Čeravno je bila današnja šesta etapa kolesarske dirke Po Japonski z naskokom najkrajša (seveda z izjemo dvoinpolkilometrskega prologa), saj so morali udeleženci prevoziti zgolj 11,4 kilometra, je bila v isti sapi tudi z naskokom najzahtevnejša in je poskrbela za selekcijo pri vrhu, verjetno pa tudi že izluščila končna razmerja moči v generalni razvrstitvi. Edina gorska etapa s štartom v Subaširiju in ciljem na Fudžiju je imela v povprečju desetodstotni, na gorskem vrhu pa kar 22-odstotni naklon, s čimer je razredčila vrste favoritov in ponudila velike razlike med tekmovalci. Daleč največ moči v nogah je imel Španec Oscar Pujol (Ukyo), ki je prvega zasledovalca, rojaka Marcosa Garcio (Kinan), pustil za seboj za 56 sekund, tretjeuvrščenega Iranca Mirsamada Pourseyedija (Tabriz Shahrdari), zmagovalca prejšnjih dveh izvedb dirke, pa že za več kot ...

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 03 Jun 2016 09:48:00 +0200 Subaširi – Čeravno je bila današnja šesta etapa kolesarske dirke Po Japonski z naskokom najkrajša (seveda z izjemo dvoinpolkilometrskega prologa), saj so morali udeleženci prevoziti zgolj 11,4 kilometra, je bila v isti sapi tudi z naskokom najzahtevnejša in je poskrbela za selekcijo pri vrhu, verjetno pa tudi že izluščila končna razmerja moči v generalni razvrstitvi. Edina gorska etapa s štartom v Subaširiju in ciljem na Fudžiju je imela v povprečju desetodstotni, na gorskem vrhu pa kar 22-odstotni naklon, s čimer je razredčila vrste favoritov in ponudila velike razlike med tekmovalci. Daleč največ moči v nogah je imel Španec Oscar Pujol (Ukyo), ki je prvega zasledovalca, rojaka Marcosa Garcio (Kinan), pustil za seboj za 56 sekund, tretjeuvrščenega Iranca Mirsamada Pourseyedija (Tabriz Shahrdari), zmagovalca prejšnjih dveh izvedb dirke, pa že za več kot …