Presenetljiva zmaga Monaka

Potem ko je slovenska teniška reprezentanca po dveh včerajšnjih posamičnih dvobojih v tekmi prvega kroga druge evro-afriške skupine Davisovega pokala proti izbrani vrsti Monaka povedla z 2:0 - Blaž Kavčič je s 6:4, 2:6, 6:2, 6:4 premagal Lucasa Catarino, Grega Žemlja pa s 6:3, 6:4, 6:7, 6:4 Romaina Arneoda - je bila danes v teniški dvorani ŽTK Maribor tekma dvojic. Kapetan Slovenije Blaž Trupej se je odločil za dvojico Žemlja, Kavčič, ki jo je najavil na žrebu, kapetan Monaka Guillaume Couillard pa se je odločil za spremembo; namesto najavljenega Tomasa Ogera je ob napovedanem Benjaminu Balleretu zaigral Romain Arneodo. Poteza kapetana gostov se je pokazala kot odlična, saj je monaška dvojica tekmo dobila s 6:2, 6:4, 6:3 in ohranila možnosti za končno zmago. Monačana sta delovala zelo uigrano in imela od začetka tekme pobudo na igrišču. Balleret in Arneodo sta točke osvajala z zanesljivo igro, z malo napakami, Žemlja in Kavčič pa sta si jih privoščila preveč. V uvodnem nizu sta Monačana na začetni udarec slovenskih igralcev dobila šesto in osmo igro za zmago 6:2, v drugem nizu pa jima je za zmago 6:4 bila dovolj ena osvojena igra na začetni udarec naših fantov. Monačana sta tudi v tretjem nizu prikazala zrelo igro, nekajkrat so jima uspeli tudi neverjetni udarci, odločilno prednost za zmago v nizu 6:3 pa sta si priigrala v četrti igri, ki sta jo dobila za vodstvo 3:1 začetni udarec naših tenisačev, nato pa sta ohranila visoki ritem igre do konca tekme. "Kavčič in Žemlja nista igrala tako kot sem od njiju pričakoval, sta pa me z igro presenetila monaška igralca. Na trenutke sta igrala fenomenalno in naša fanta jima nista bila kos. Pred tekmo sem jima povedal, da ju čaka zahtevna naloga, a po njuni igri sodeč mi tega morda nista verjela. Upam, da bosta pozabila na poraz in da bosta jutri v posamičnih dvobojih spet igrala tako kot znata in zmoreta," je razložil kapetan Slovenije Blaž Trupej. "Balleret in Arneodo sta uigrana dvojica in to sta pokazala tudi v današnji te

Potem ko je slovenska teniška reprezentanca po dveh včerajšnjih posamičnih dvobojih v tekmi prvega kroga druge evro-afriške skupine Davisovega pokala proti izbrani vrsti Monaka povedla z 2:0 – Blaž Kavčič je s 6:4, 2:6, 6:2, 6:4 premagal Lucasa Catarino, Grega Žemlja pa s 6:3, 6:4, 6:7, 6:4 Romaina Arneoda – je bila danes v teniški dvorani ŽTK Maribor tekma dvojic. Kapetan Slovenije Blaž Trupej se je odločil za dvojico Žemlja, Kavčič, ki jo je najavil na žrebu, kapetan Monaka Guillaume Couillard pa se je odločil za spremembo; namesto najavljenega Tomasa Ogera je ob napovedanem Benjaminu Balleretu zaigral Romain Arneodo. Poteza kapetana gostov se je pokazala kot odlična, saj je monaška dvojica tekmo dobila s 6:2, 6:4, 6:3 in ohranila možnosti za končno zmago. Monačana sta delovala zelo uigrano in imela od začetka tekme pobudo na igrišču. Balleret in Arneodo sta točke osvajala z zanesljivo igro, z malo napakami, Žemlja in Kavčič pa sta si jih privoščila preveč. V uvodnem nizu sta Monačana na začetni udarec slovenskih igralcev dobila šesto in osmo igro za zmago 6:2, v drugem nizu pa jima je za zmago 6:4 bila dovolj ena osvojena igra na začetni udarec naših fantov. Monačana sta tudi v tretjem nizu prikazala zrelo igro, nekajkrat so jima uspeli tudi neverjetni udarci, odločilno prednost za zmago v nizu 6:3 pa sta si priigrala v četrti igri, ki sta jo dobila za vodstvo 3:1 začetni udarec naših tenisačev, nato pa sta ohranila visoki ritem igre do konca tekme. “Kavčič in Žemlja nista igrala tako kot sem od njiju pričakoval, sta pa me z igro presenetila monaška igralca. Na trenutke sta igrala fenomenalno in naša fanta jima nista bila kos. Pred tekmo sem jima povedal, da ju čaka zahtevna naloga, a po njuni igri sodeč mi tega morda nista verjela. Upam, da bosta pozabila na poraz in da bosta jutri v posamičnih dvobojih spet igrala tako kot znata in zmoreta,” je razložil kapetan Slovenije Blaž Trupej. “Balleret in Arneodo sta uigrana dvojica in to sta pokazala tudi v današnji te