Primož Jeralič: Moj čas šele prihaja!

Kategorija: OI 2016 Wed, 14 Sep 2016 18:12:00 +0200 Rio de Janeiro - Krstni nastop na paraolimpijskih igrah je danes v Riu opravil slovenski kolesar na vozičku Primož Jeralič, ki je v kronometru v svoji kategoriji H5 zasedel deseto mesto, zmage pa se je veselil eden največjih zvezdnikov iger, Italijan Alex Zanardi. Kolesarje invalide jutri čaka še cestna preizkušnja. Danes je Jeralič kot novinec v družbi izkušenejših tekmecev predvsem iskal potrditev svojih ciljev izpred dirke, po opravljeni 20-kilometrski vožnji na čas na izjemno zahtevni progi z nekaj ostrimi zavoji in močnim vetrom, ki je udeležence oviral v eni strani vožnje, pa je bil z doseženim zadovoljen. »Pripravljeni smo bili na progo in vremenske razmere, pričakovali smo veter iz smeri Atlantika. Prve štiri kilometre je bil bočen, tudi hitrosti so bile konstantne, okrog 45 km/h. Nazaj pa je bil veter v prsi ...

Kategorija: OI 2016 Wed, 14 Sep 2016 18:12:00 +0200 Rio de Janeiro – Krstni nastop na paraolimpijskih igrah je danes v Riu opravil slovenski kolesar na vozičku Primož Jeralič, ki je v kronometru v svoji kategoriji H5 zasedel deseto mesto, zmage pa se je veselil eden največjih zvezdnikov iger, Italijan Alex Zanardi. Kolesarje invalide jutri čaka še cestna preizkušnja. Danes je Jeralič kot novinec v družbi izkušenejših tekmecev predvsem iskal potrditev svojih ciljev izpred dirke, po opravljeni 20-kilometrski vožnji na čas na izjemno zahtevni progi z nekaj ostrimi zavoji in močnim vetrom, ki je udeležence oviral v eni strani vožnje, pa je bil z doseženim zadovoljen. »Pripravljeni smo bili na progo in vremenske razmere, pričakovali smo veter iz smeri Atlantika. Prve štiri kilometre je bil bočen, tudi hitrosti so bile konstantne, okrog 45 km/h. Nazaj pa je bil veter v prsi …